Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior EXPRES JIH využívá stále více lidí. Před Vánoci dostali dárky

  • Ostrava-Jih,

O službu Senior expres je v Ostravě-Jihu velký zájem. Využívat ji mohou lidé ve věku od 77 let, kteří mají vyřízenou průkazku. Po celé Ostravě je momentálně vozí 5 taxíků.

Už dva tisíce lidí pravidelně využívá zvýhodněnou službu Senior expres. Svézt se s ní mohou jak k lékaři, tak na nákupy, nebo na návštěvu. V tomto adventním čase se mohou těšit i na drobné dárky.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok v tomto vánočním období rozdáváme klientům našeho senior expresu malé vánoční dárky. I v tomto roce jsme neudělali výjimku a dnes jsem zavítala na Výškovickou 72, abych jedné klientce osobně poděkovala, že využívá tuto službu a popřála ji krásné svátky.”
Paní Zdeňka: “Velice jsem spokojená, mám svého osobního řidiče, pana Mirečka. To je zlatý člověk, ten nám pomůže s berličkama, ve všem nám pomůže, skutečně. Počká na nás, jsme velice spokojeni, skutečně. Dispečerku Ivanku, ona je fantastická paní. Má s tím strašně moc práce, protože nás je skutečně moc, takže já ji tímhle přeji k Vánocům, aby skutečně s těma nervama a s námi vydržela."

Od dubna roku 2017, kdy byla tato služba spuštěna, už taxíky najely bezmála 380 tisíc kilometrů a uskutečnily téměř 35 tisíc jízd.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Momentálně službu Senior expres zajišťuje 5 osobních vozidel s tím, že senioři mohou využívat tuto službu od pondělí do pátku čtyřikrát do měsíce. K dnešnímu dni jsme vydali zhruba 2 tisíce průkazek. Tuto službu mohou využívat senioři, kteří mají nad 77 let věku a těch máme v našem městském obvodu zhruba 5 tisíc.”


Ti, co průkazku ještě nemají, mohou si ji vyřídit přímo na radnici. A to na počkání a zcela zdarma. Za jednu jízdu senioři zaplatí pouhých 25 korun. Zbylé náklady hradí radnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy