Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Ostravy-Jihu bude v roce 2021 hospodařit s více než miliardou korun

Radnice Ostravy-Jihu už má rozpočet na letošní rok. Vzhledem k pandemii koronaviru nebylo vůbec jednoduché ho sestavit. Nakonec se to povedlo, aniž by se muselo hodně škrtat.

Zastupitelé Ostravy-Jihu schválili rozpočet na letošní rok. V roce 2021 tak bude radnice hospodařit s rozpočtem ve výši přes jednu miliardu 130 milionů korun. Co se týká předpokládaných příjmů, ty by měly dosáhnout necelou miliardu.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Rozdíl, který tvoří mezi výdaji a příjmy ve výši 204 milionů pokryjeme kladným zůstatkem předchozích let a předpokládaným výsledkem hospodaření roku 2020. Letošní rozpočet je o 160 milionů nižší oproti minulému roku, nicméně se nám podařilo zachovat výši dotací pro volnočasové aktivity z oblasti školství, kultury a sportu.”

Na tyto projekty půjde stejně jako loni více než 3 a půl milionů korun. A stejná částka jako v předchozím roce letos poputuje i na projekty z oblasti sociální péče. Konkrétně jde o 713 tisíc. Peníze mohou jednotlivé organizace čerpat už od ledna.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V letošním roce nás čeká mnoho investičních akcí, které jsem už stihli naplánovat a na které v tuto chvíli máme samozřejmě alokovány finanční prostředky. Z těch nejzajímavějších bych jmenovala parkoviště na ulici Jičínská, což je ve Výškovicích, kde je trvalý problém s parkovacími místy a vznikne tam stovka nových parkovacích míst díky tomu.”

Pokračovat se bude také s revitalizací zeleně za Lunou. Největšími atrakcemi celého prostoru bude inline dráha po celém obvodu a parkourové hřiště. A rozpočet pamatuje i na rekonstrukci bytového fondu a škol a školek.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V letošním roce budeme dále pokračovat v přípravě rekonstrukce náměstí v prostoru kolem polikliniky tak, abychom navázali na to již zrekonstruované náměstí a na zrekonstruovanou kašnu. Samozřejmě zůstaly peníze alokovány i na participativní rozpočet a v letošním roce se opět můžeme těšit na to, že naši obyvatelé mohou navrhnout projekty ve výši až do 10 milionů korun tak, jak je v zásadách pro realizaci participativního rozpočtu.”

Dokončena bude i rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce, který vede na náměstí Ostrava-Jih a revitalizací projdou rybníky ve Výškovicích, kolem kterých by měla vzniknout relaxační zóna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy