Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do kina i na U3V online. Kultura na Jihu stále žije

Příspěvková organizace Kultura-Jih momentálně nabízí většinu svých služeb online. Jde mimo jiné o Senior point, který za normálních okolností probíhá v Komorním klubu, Univerzitu třetího věku, nebo kino Luna.

Kultura-Jih má od nového roku novou ředitelku. Jejím cílem je smysluplně naplňovat volný čas obyvatel a rozšířit povědomí o existenci a kvalitě této obchodní značky.

Michaela Mahrová, ředitelka Kultury-Jih: “V organizaci se mi líbí. Byla jsem velmi příznivě přijatá novými kolegy. Chtěla bych ten tým udržet, chtěla bych ho rozvíjet. Mým snem je vlastně tým kvalifikovaných a vysoce motivovaných lidí, kteří svou práci milují, protože na té práci, na té výsledné službě je to samozřejmě potom vidět. Co se týká obchodní značky, rádi bychom pracovali s novým logotypem organizace, který tady byl vytvořen. Je to vlastně káčko v různých barevných variacích a s tímto káčkem bychom rádi pracovali, aby se vžilo do povědomí obyvatel, že s káčkem promítáme, s káčkem tancujeme, s káčkem trávíme volný čas, káčko je tady pro Vás.”

Momentálně je kultura na Jihu stejně jako všude jinde omezena kvůli opatřením spojených s pandemií koronaviru. Některé služby ale fungují online, zejména ty pro seniory. Jde především o oblíbený Senior point.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Fungujeme na telefonu a klienti cokoliv potřebují, si mohou zavolat na naši linku. Otevřeno máme teď pondělí a čtvrtky. V pondělí dopoledne a ve čtvrtek dopoledne. Telefonní linka je všem známá a když tak mohou najít všechny kontakty na našich webových stránkách. Volají, vyřizují si u nás senior pasy, to je taková hlavní náplň teď, ale poskytujeme i rady, nabízíme i akce, které jsme schopni realizovat i v současné době.”

Do online režimu přešla i Univerzita 3. věku. Senioři tak ukázali, že se dokážou přizpůsobit každé situaci. Hravě zvládli připojit se k výuce na dálku a dokonce je to těší.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Bylo to milé, protože jsme si ověřili, že i senioři si v jakémkoli věku s jakýmkoliv vybavením se dokážou připojit, Že to zvládnou vlastními silami jenom s naší malou podporou na telefonu a běží v podstatě už od října až do ledna, kdy končí poslední část semestru.”

Od února pak začnou nové výukové programy. Mimo jiné dějiny umění, dějiny Ostravy-Jihu, vnitřní krása člověka, nástrahy na spotřebitele a mnoho dalších. U3V je určena pro seniory ve věku od 55 let a těm, kteří mají trvalé bydliště v obvodu, radnice přispívá dvěma třetinami.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Běžíme online, ale ve chvíli, kdy to umožní epidemiologická situace, okamžitě se vracíme zpátky do školních lavic.”

A nakonec vás zavedeme i do kina Luna, které momentálně promítá každý den jiný film přímo ve vašem obýváku v rámci projektu Podpořte své kino.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy: “Ti, kteří nás chtějí podpořit, tak mohou zakoupit svou vstupenku na našich webových stránkách. Máme zajímavé programy, je to výběr z artových filmů neobvyklých, které v kině obvykle neběží, dobrodružné, rodinné, jakékoli budete chtít a budeme moc rádi, když nás naši zákazníci a klienti spokojení podpoří touto formou.”

Veškeré informace najdete na webu kulturajih.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy