Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu pomáhají seniorům, kteří se chtějí nechat očkovat proti koronaviru

Radnice společně s příspěvkovou organizací Kultura-Jih pomáhá seniorům starším 80 let s registrací do očkovacího systému. Obracet se mohou hned na dvě telefonní linky a to v pracovní dny v čase od 8 do 15 hodin.

Občané Ostravy-Jihu ve věku 80 let a více se ohledně své objednávky k očkování proti koronaviru mohou obrátit o pomoc hned na dvě telefonní linky. A to na linku senior pointu, který má číslo 734 306 408 a na linku pro osamělé seniory s číslem 731 472 996.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tam, když si zavolají, tak je pracovnice provede krok po kroku patřičnými úkony, které jsou k registraci nutné. Případně jim nabídne další pomoc podle toho, v jakém rozsahu ji senior bude potřebovat.”
Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Mohou k nám volat senioři každý všední den od 8 do 15 hodin. Pracovnice na lince jim pomůžou provést je tím systémem té registrace, popřípadě si s nimi domluví osobní schůzku, kde pomůžeme i seniorům, kteří nemají přístup ani k počítači ani k internetu.”

Radnice zároveň vyzývá i ostatní obyvatele, kteří mají ve svém okolí lidi starší 80 let, aby jim v rámci dobrých sousedských vztahů sami nabídli pomoc a případně jim s registrací pomohli.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Tuto službu jsme otevřeli nově. Senioři teprve volají a zjišťují situaci. Ověřili jsme systém, funguje, jsou dostupná odběrová místa, jsou volné termíny, takže v případě jakýchkoliv potíží s tím se zaregistrovat je možné nás kontaktovat a pracovnice budou umět pomoci.”

Na Jihu žije zhruba 3 800 lidí ve věku 80 let a více. O bezmála 200 z nich se stará Dům s pečovatelskou službou. Těmto seniorům s registrací pomohou zaměstnanci radnice.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Do domu s pečovatelskou službou zamíří přímo zaměstnanci radnice s příslušnou technikou, to znamená s notebookem tak, aby klienty starší 80 let, kteří mají o očkování zájem, na místě zaregistrovali.”

Očkování proti koronaviru je dobrovolné, do systému se aktuálně mohou opravdu hlásit jen ti lidé, kterým už 80 let je. Pokud dosáhnou tohoto věku třeba až v únoru, systém registraci neumožní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy