Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Analytická část strategického plánu Ostravy-Jihu je hotová. Teď přijde na řadu návrhová

Radnice zažila inspirativní workshop. Uskutečnil se v rámci přípravy Strategického plánu obvodu pod značkou FajnOVY Jih a vzhledem k aktuální epidemické situaci probíhal online.

Příprava strategického plánu pod značkou FajnOVY Jih postoupila do další fáze. Momentálně je hotová analytická část a vytváří se část návrhová, která lidem ukáže, jak bude obvod vypadat za 5 až 10 let.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Zrovna v minulém týdnu proběhl inspirativní workshop. Bohužel teda online. Nemohl proběhnout naživo stejně jako už předchozí jednání, kdy se teda v onlinu sešli stakeholders z vybraných profesí. Byli tam zástupci města. Ti se bavili o pohledu magistrátu ve vztahu k našemu obvodu. Z dalších klíčových se workshopu účastnil ředitel DPO, byli tam zástupci Povodí Odry, ale byli tam i zástupci soukromých institucí, firem a sportovních klubů, které tady nějakým způsobem působí.”

Návrhy, které z jednání vzejdou, budou na papíře zhruba za 3 týdny. Poté je projednají zastupitelé a na jaře se k nim budou moci vyjádřit i obyvatelé obvodu. 

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Věřím, že někdy v jarních měsících budeme schopni postavit nějaký propagační stan a v jednotlivých lokalitách jednotlivé věci s lidmi diskutovat.”

Strategický plán řeší témata, která obyvatele trápí nejvíce, tedy bezpečnost, parkování, nebo veřejný prostor.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “To znamená určitě budeme pokračovat v revitalizaci veřejných prostranství jako je to v Hrabůvce, Zábřehu, budeme se posouvat na další lokality. Samostatným velkým tématem je Dubina, kde cítíme, že ta situace začíná městu trošičku ustřelovat.” 

Jde o lokalitu, kterou vnímají jako problémovou nejen lidé, kteří tam žijí, ale i ostatní obyvatelé Ostravy. Roste tam kriminalita a také počet narkomanů.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Právě třeba i ten strategický plán nám bude dávat jakýsi návod, jak v této části postupovat. Dneska tak víme, že na Dubině naprosto chybí komunitní život. Takže je to jedno z témat, které budeme chtít po nějaké příkladové studii, kterou řeší město z Lisabonu budeme chtít aplikovat právě zde.”
Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Mohlo by se tam zapracovat to, co jsme odstartovali letos. To byly sousedské slavnosti, které stmelili lidi například kolem náměstí Generála Svobody, nebo v Jubilejní kolonii a obdobně. To znamená, mohlo by se to zavést dál, ale opravdu to zaznívá naprosto správně, že ten komunitní život je potřeba nastartovat na té Dubině, případně v městské části Bělský les.”

Smyslem rozvoje bude vytvořit příjemné a bezpečné místo, kde se bude lidem dobře žít, bydlet a trávit volný čas. Strategický plán jižního města doplňuje strategický plán města Ostravy v těch částech, které se týkají právě obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy