Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ se chystají na zápisy. V Ostravě-Jihu přivítají téméř 900 prvňáčků

Základní školy v Ostravě-Jihu se připravují na zápisy dětí do prvních tříd. Probíhat budou ve dnech 7. a 8. dubna. V současné době základní školy navštěvuje bezmála 7 a půl tisíce žáků. Kapacita je přitom mnohem vyšší, téměř dvakrát tolik.

Bezmála 900 prvňáčků přivítají v novém školním roce základní školy v Ostravě-Jihu. Je to přibližně stejný počet jako loni. A mají z čeho vybírat. Školy jim nabízejí pestrou škálu vzdělávacích programů.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Ať jsou to programy zaměřené na rozšířenou výuku cizích jazyků, matematiky, přírodovědných předmětů, informatiky. Ať se jedná o bilingvní výuku, výuku metodou kvil, enviromentální vzdělávání. Jsou tady třídy pro talentované žáky, speciální třídy.”

ZŠ Krestova bude pro prvňáčky otevírat dvě třídy. Jednu s všestranným zaměřením a druhá bude speciálně zaměřena na angličtinu.

Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Rodiče, kteří se rozhodnou pro angličtinu se nemusí obávat, pokud jejich dítě nemělo anglický jazyk v MŠ. Vše se na naší škole naučí hravou formou.” 

K zápisům budou základní školy prvňáčky lákat různými způsoby.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Některé školy chystají buď virtuální prohlídku školy. Některé připravily besedu s rodiči."

Rodiče se budou moci rozhodnout, pro tu školu, která jejich dětem vyhovuje nejvíce Nehledě na to, jak je daleko od bydliště. Spádovou oblastí je totiž celý městský obvod. Vše o zaměření základních škol, prohlídkách a zápisech najdete na webu školy na Jihu.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy