Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DPS Odborářská v Hrabůvce získá moderní společenský sál. Sloužit bude nejen seniorům

Jídelna v DPS Odborářská v Hrabůvce získá mnohem větší rozměr. Po rekonstrukci se totiž změní na moderní sál, který bude sloužit nejen seniorům, ale i ostatním lidem, k různým společenským událostem.

Dům s pečovatelskou službou v Odborářské ulici v Hrabůvce bude mít moderní společenský sál. Vzniká rekonstrukcí jídelny, kterou senioři dosud využívali i k různým setkáním. Mimo jiné v rámci klubu seniorů, nebo při hodinách rehabilitačního cvičení.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tento sál prošel naposledy rozsáhlejší rekonstrukcí v 90. letech minulého století. Dojde k výměně podlah, obkladů, dveří, ale sál bude také dovybaven klimatizací a kvalitním ozvučením."

Rekonstrukcí projde i kuchyně a sociální zařízení a nově tady vzniknou i šatny. Výměny se dočká i osvětlení a topení a změní se i dispozice celého prostoru. 

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Tento sál mohou využívat jednak nájemci přilehlých bytových domů, ale také lidé, kteří si tento sál budou moci pronajmout."

Do společenského sálu se lidé dostanou hned třemi vstupy. Jeden povede z chodby hlavního vchodu, druhý z boku budovy a třetí ze zahrady.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Já bych ještě rád zdůraznil, že se nejedná o první investici, kterou zde radnice Ostravy-Jihu uskutečnila. V roce 2019, tedy poměrně krátkou dobu předtím, zde bylo provedeno vybudování nových výtahů, které chyběly ve třech domech."

Rekonstrukce společenského sálu by měla skončit na přelomu dubna a května letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy