Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo zastaralé jídelny moderní společenský sál. V DPS Odborářská v Ostravě-Jihu se pobaví i lidé z širokého okolí

Jídelna v DPS Odborářská v Hrabůvce získá mnohem větší rozměr. Po rekonstrukci se totiž změní na moderní sál, který bude sloužit nejen seniorům, ale i ostatním lidem, k různým společenským událostem.

Dům s pečovatelskou službou v Odborářské ulici v Hrabůvce bude mít moderní společenský sál. Vzniká rekonstrukcí jídelny, kterou senioři dosud využívali i k různým setkáním. Mimo jiné v rámci klubu seniorů, nebo při hodinách rehabilitačního cvičení.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tento sál prošel naposledy rozsáhlejší rekonstrukcí v 90. letech minulého století a vzhledem k jeho užívání už neodpovídal požadavkům dnešní doby. Proto jsme se rozhodli k rozsáhlejší rekonstrukci, a to nejen estetické, kdy dojde k výměně podlah, obkladů, dveří, ale sál bude také dovybaven klimatizací a kvalitním ozvučením."

Rekonstrukcí projde i kuchyně a sociální zařízení a nově tady vzniknou i šatny. Výměny se dočká i osvětlení a topení a změní se i dispozice celého prostoru. Bourací práce už skončily a hotové jsou i vyzdívky nových konstrukcí.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do budoucna počítáme s tím, že tento sál bude velmi často využíván k různým společenským akcím. Mohou zde probíhat besedy, přednášky, ale také promítání. Tento sál mohou využívat jednak nájemci přilehlých bytových domů, ale také lidé, kteří si tento sál budou moci pronajmout."

Do společenského sálu se lidé dostanou hned třemi vstupy. Jeden povede z chodby hlavního vchodu, druhý z boku budovy a třetí ze zahrady.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pokud vše půjde dobře, tak rekonstrukce bude ukončena na přelomu dubna a května tohoto roku a celkové náklady na rekonstrukci činí zhruba 6 milionů korun.”
Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Já bych ještě rád zdůraznil, že se nejedná o první investici, kterou zde radnice Ostravy-Jihu uskutečnila. V roce 2019, tedy poměrně krátkou dobu předtím, zde bylo provedeno vybudování nových výtahů, které chyběly ve třech domech a výše této investice byla zhruba 6 a půl milionů korun.”

DPS Odborářská má celkem 5 bytových domů, které jsou vzájemně propojeny asi kilometr dlouhou spojovací chodbou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy