Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu překonávají kanál La Manche suchou nohou

  • Ostrava-Jih,

Senioři z Jihu Ostravy se zapojují do všech projektů platformy SenSen. Loni to byl mimo jiné mezigenerační projekt Dopis vnoučeti, nebo Přeplavme svůj La Manche. V aktivitách pokračují i letos.

Senioři z klubu Akord mají před sebou další výzvu. Opět chtějí překonat kanál La Manche, který má v nejužším místě 34 kilometrů. Zatímco loni ho společnými silami přeplavali, letos ho chtějí pokořit pěšími tůrami.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Ono se jedná o projekt platformy SenSen, Senzační senioři, která vlastně vznikla v Praze na celonárodní úrovni a my s touto platformou spolupracujeme už dlouhodobě na více projektech. Pokud jde čistě o kanál La Manche, tak ten projekt je původně zaměřen na plavání a teď samozřejmě ta situace s koronavirem je taková, jaká je, takže bazény jsou zavřené a proto vlastně senzační seniory napadla ta idea provést ten přechod toho kanálu suchou nohou.”

Mimořádná pěší štafeta La Manche na suchu bude probíhat po celý únor, kdy se senioři pokusí ujít 34 kilometrů. Senioři z klubu Akord tak vyráží buď každý po vlastní ose, nebo na společnou procházku, při které řádně dodržují veškerá protiepidemická opatření. Naposledy se prošli křížovou cestou v Bělském lese.

Eva Šrubařová ,seniorka z klubu Akord: “Senioři už jsou uvázaní v těch bytech a domech hrozně moc, tak se těší na jakoukoliv možnost, aby jsme se venku aspoň trošku setkali, což se zprostředkovalo a už jsme udělali nějaké kilometry na suchu pro kanál La Manche. Já jsem v tu neděli ušla 5, ta procházka byla 5kilomerová a jinak každý den 2 km s pejskem chodím. Mimo toho ještě nějaké kilometry navíc s kolegyní se vždycky projdeme.”
Jiří Král, senior z klubu Akord: “Krásný lesopark máme v Ostravě-Jih, tak toho využíváme, na Poodří a na Rezavce. Jak jsme dělali tu křížovou cestu, to bylo 5 km celkem. Nachozené mám 50 km od 1. února a těšíme se ,že to všechno rozvolní a budeme se moci setkávat.”

Veškeré kilometry, které senioři ujdou, se řádně zapisují.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Je však nutné, aby ty celkové kilometry nahlásili právě Šárce Zubkové, naší referentce a na základě těchto údajů se potom bude postupovat dále při komunikaci s tím celonárodním centrem.”

Senioři z klubu Akord nejsou jediní. Do pěší štafety La Manche na suchu se přihlásilo 48 klubů z celé ČR. Patronkou štafety je Lucie Leišová, dálková a zimní plavkyně, která v roce 2014 jako teprve čtvrtá Češka přeplavala Gibraltarskou úžinu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy