Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu klesá kriminalita. Je to díky kamerám a rychlým zásahům

  • Ostrava-Jih,

Na pořádek v Ostravě-Jihu dohlíží 130 strážníků ostravské městské policie. Sami by to ale nezvládli. V práci jim pomáhá kamerový systém, díky kterému už zabránili mnoha trestným činům a nebo bleskově dopadli pachatele.

V Ostravě-Jihu dlouhodobě klesá kriminalita.Je to nejen díky rychlým zásahům městské policie, ale také díky kamerám, kterých je po celém obvodu rozmístěno celkem 380.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Při každé rekonstrukci infrastruktury, to znamená třeba podchodů a tak dále, tak už tam dodáváme nové kamery, takže věřím, že to zlepšení bude i v následujících letech."

Kamery pomohly i starší ženě, která na zastávce Antonína Poledníka na Dubině uklouzla při vystupování z tramvaje. Poranila si nohu a nemohla vstát. Během chvíle u ní byla hlídka městské policie a pomoc koordinoval strážník u kamerového systému.

strážník do vysílačky: "Dejte pod tu ženu hliníkovou fólii, ať nepromrzne. Rozumím, provedu, konec."

Dohledové pracoviště na Kaminského ulici je jakýmsi mozkem a jeho obsluha neustále sleduje dění v ulicích města. Ostrava - Jih je největší ze 4 služebních oblastí ostravské městské policie.

Pavel Honczek, vedoucí oblasti MP Ostrava - Jih: " Oblast Ostrava-Jih zahrnuje celkem šest městských obvodů: Ostravu – Jih, Hrabovou, Novou Bělou, Proskovice, Starou Bělou a Vítkovice. Na tomto teritoriu slouží celkem 130 strážníků. Centrální pracoviště s nepřetržitým provozem je situováno zde, na Integrovaném výjezdovém centru v Nové Bělé na ulici Kaminského."

Díky kamerám mohou policisté dopadnout pachatele přímo při činu a nebo jen chvíli po něm. Celá oblast Jihu je navíc rozdělena do 40 okrsků a každou má na starosti konkrétní strážník.

Vít Vylíčil, okrskář MP Ostrava: "Můžeme občanům poskytnout aktuální informace z toho okrsku, známe se i osobně a to je určitě velká výhoda."

Důležitá je i spolupráce s úřadem městského obvodu. Vedoucí a starosta se proto pravidelně scházejí.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Městská policie je potřeba. Možná mě za kolegy mrzí, že nemají plný stav, protože by samozřejmě byli vidět ještě více tam, kde je potřeba, takže to může být i výzva pro občany, aby neváhali se zapojit do činnosti městské policie a přihlásit se.”

Strážníci často také reagují na nejrůznější oznámení občanů. Nejčastěji se týkají špatně zaparkovaných aut..

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy