Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace Hrabůvky bude pokračovat opravou ulice Dr. Lukášové. Pak přijde na řadu jezírko

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu Ostravy pokračují v revitalizaci Hrabůvky. Rekonstrukcí už prošlo náměstí a prostor kolem Savarinu. Po Velikonocích pak začne oprava ulice Dr. Lukášové.

V Ostravě-Jihu projde rekonstrukcí ulice Dr. Lukášové, která je v havarijním stavu. Jde o další etapu revitalizace sídliště Hrabůvka, na kterou městský obvod získal dotaci ve výši 6 milionů korun.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to už druhá úspěšná dotace v rámci celé realizace. První vlastně byla na objekt Savarin, respektive na prostory kolem Savarinu s tím, že my v tento moment chystáme další části Hrabůvky.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Začátkem dubna, přesně po velikonočních svátcích navážeme na rekonstrukci náměstí v přední části tím, že budeme rekonstruovat ulici Dr. Lukášové. Celá tato rekonstrukce bude trvat 4 a půl měsíce, takže by měla být hotova někdy v září a bude stát 12 milionů korun.”

Po celé délce se bude měnit povrch vozovky, který je popraskaný a plný děr a výtluků a rekonstrukcí projdou i parkovací místa. kterých je tady zhruba 8 desítek.

Celá ulice se bude opravovat tak, aby byl vždy průjezdný alespoň jeden směr, aby se lidé v pohodě dostali na polikliniku za svými lékaři.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Všichni samozřejmě budou informování pomocí dopravního značení a obyvatelé v okolních domech, stejně jako i nájemci v obchodním centru, dostanou před započetím celé rekonstrukce letáčky. Vzhledem k tomu, že se nám podařilo pěkně zrekonstruovat náměstí, tak bychom v rámci revitalizace prostoru Hrabůvky navázali i touto cestou a dále pak budeme navazovat předprostorem před poliklinikou.“
Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Spolu s magistrátem chystáme na ulici Dr. Lukášové jezírko, kde v tento moment můžu říci, že město teď vyhlašuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace.”

Radnice připravuje i revitalizaci dalších částí obvodu. Po Hrabůvce by měl přijít na řadu Zábřeh.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy