Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Máte zájem o smaragdové a jiné svatby? Stačí se ozvat radnici Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

Radnice Ostravy-Jihu vyslyšela přání občanů. Pro zájemce uspořádá svatby po 55 letech společného života Tedy svatby smaragdové. Dosud toto krásné jubileum v Ostravě-Jihu nikdo neslavil.

Loni se v Obřadní síni Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih uskutečnily hned 4 zlaté a jedna diamantová svatba. Před třemi lety to byla dokonce nebeská svatba, které se také říká korunovační. Své ano si tehdy po neuvěřitelných 75 letech opět řekli manželé Jarmila a František Galasovi.

Šárka Zubková, referentka, MOb Ostrava-Jih: “My jsme před třemi lety měli jako jediní v republice 75 let, což byla opravdu rarita v rámci celé republiky, kdy manželé Galasovi oslavili toto krásné společné jubileum.”
Jarmila Galasová: “My nevíme, co je slovo rozvod, za 75 roků nevíme. O rozvodu jsme nemluvili ještě. Všechno jsme přežili, děti jsme dobře vychovali, Opravdu máme hodné děti, vnuky, pravnuky, to už je rodina velká.”

Oba se narodili v Čeladné a svatbu měli v tamním kostele 6.března roku 1943. Svatebního veselí si ale moc neužili. Sotva vyšli z kostela, do města vtrhlo gestapo.

Jarmila a František Galasovi: “Hitler nám prakticky mládí zničil. První, co jsme vyšli z kostela, tak jsme potkali gestapo, které zavíralo na Čeladné právě občany.”
Jana Hájková, dcera: “A proto si to zopakovali a tentokrát to mají se vším.”

A teď zpátky do současnosti. Na radnici se častokrát konaly i svatby diamantové, nebo kamenné. Co se týká smaragdových, tak o ty je zájem právě letos.

Šárka Zubková, referentka, MOb Ostrava-Jih: “Takže pokud vás tato událost čeká v letošním roce, neváhejte a přijďte si domluvit termín ke mě do kanceláře, případně mailem. Samozřejmě vítáme všechny, kteří slaví zlatou svatbu, což je 50 let společného života, diamantovou svatbu, což je 60 let. Pak je 65 let, 70.”

Což je platinová, následuje korunovační a po 80 letech pak multi-platinová. Své druhé ano si ale lidé nemusí říkat jen na radnici.

Šárka Zubková, referentka, MOb Ostrava-Jih: “Pokud třeba ze zdravotních důvodů potřebují občané oslavit doma, nebo na zahradě v rodinném prostředí, tak individuálně přistupujeme ke každému páru.”

Radnice tak každému splní přání na míru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy