Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoce v Ostravě-Jihu zpestří 3D zajíci a fotosoutěž

  • Ostrava-Jih,

Ani letos bohužel nebude možné uspořádat tradiční velikonoční trhy. Neumožní to vládní opatření spojená s pandemií koronaviru, která se zcela jistě do Velikonoc nerozvolní. Města a obce tak mají v záloze náhradní řešení. V Ostravě-Jihu bude oproti minulosti více velikonočních atrakcí.

Velikonoce už pomalu klepou na dveře. Letos začnou 2. dubna Velkým pátkem a skončí 5. dubna velikonočním pondělím. Zatímco v minulých letech v Ostravě-Jihu dělal lidem radost v období Velikonoc obří velikonoční zajíc, letos se objeví hned na čtyřech místech.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Vzhledem k radosti, kterou udělal velikonoční zajíc v posledních letech, kdy jsme ho umisťovali na jednom místě v obvodu, tak jsme se rozhodli tu radost znásobit. Lidé najdou tyto velké velikonoční dekorace, které mají sloužit k potěšení malých i velkých jednak na náměstí Ostrava-Jih, před kinem Luna směrem ke kostelu, dále potom na ulici U Hrůbků v Zábřehu a v části Dubina Bělský les na ulici Bohumíra Četyny.”

Všichni zajíci už jsou na svých místech. Jejich instalace probíhala v těchto dnech.

Josef Pešek, Decoled: “Tady v Ostravě instalujeme čtyři motivy velikonoční. Jedná se o zajíce s vajíčky. Dva jsou pokrytí čečinou bílou a dva jsou z polystyrenu.

Nejsložitější byla manipulace s velkými částmi zajíců a protože jsou vyrobeni z hliníkové konstrukce, případně z polystyrenu a jsou tak poměrně lehcí, museli se řádně zabezpečit, aby odolávaly i silnému větru.

Josef Pešek, Decoled: “Zajíci se zajišťují proti pádu buďto zátěží betonovou, případně kotvením do země kolíky.”

Jeden z největších velikonočních zajíců zdobí nové náměstí Ostrava-Jih a měří více než 3 metry

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Krásné to je. Je to i zajímavé, tím řečeno, že pro ty děti to je nádhera.“
“Je to hezké a pěkné pro děti. Je to taková atrakce zajímavá.”
“Ano, líbí se mi zajíc a vyfotím se s ním.”

A aby byly Velikonoce na Jihu ještě pestřejší, radnice připravuje také soutěž spojenou právě s velikonočními 3D atrakcemi.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Je jen otázkou, zda si budete chtít všechny zajíčky prohlédnout osobně. V tom případě se můžete zapojit do naši fotosoutěže a posílat nám fotky s tím, který se vám nejvíce líbil pod hashtagem Velikonoce na Jihu 2021.”

Podrobnosti k soutěži brzy najdete jak na facebookových stránkách obvodu, tak v Jižních listech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy