Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové opět udeřili. Hákovými kříži počmárali další cedule v Bělském lese. Včetně dětských surikat

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese už podruhé v krátké době řádili vandalové. Nacistickými znaky posprejovali naučné cedule u vstupu do lesa z ulice Čujkovova a také cedule označující surikatí stezku, která je určena dětem.

Sotva, co se do Bělského lesa vrátilo pět opravených naučných cedulí, které koncem února někdo posprejoval hákovými kříži a jinými svastikami, musí se opravovat dalších šest. Posprejované jsou stejnými symboly na dvou místech lesoparku.

Anketa: návštěvnice Bělského lesa: “Jsou to svině a policajti kolem toho chodí a vůbec si toho nevšímají. To je neuvěřitelné, to jsme na to dneska přišli. Je to hrozné.”
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “V sobotu 21. března krátce po 11. hodině jsme přijali oznámení od občana o posprejovaných tabulích v Bělském lese, na kterých byly nastříkané hákové kříže. Vzhledem k okolnostem případu jsme na místo přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala.”
Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Tentokrát se to týká surikatí stezky s tím, že u vstupu do lesa v té severní části je poškozena ta cedule Jak se lidé mají v lese chovat. Tady se nám prohání nějaká partička nejspíše, která se možná hecuje navzájem.”

Vandalové tentokrát neponičili jen cedule a surikatí stezku, ale hákovými kříži počmárali i stromy.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “V areálu u dětského hřiště jsou počmárané dva stromy, jeden dub a borovice na druhé straně. Jsou to magoři, kteří znehodnocují tady ten městský mobiliář, protože to stojí spoustu energie, spoustu oprav, peněz a bylo by hezčí, kdyby to tady zůstalo v tom smysluplném jakoby duchu.”

Poškozeny jsou ovšem i lanové překážky pro děti. Zatímco při únorovém řádění sprejerů škoda přesáhla 5 tisíc korun, teď se zřejmě vyšplhá na více než dvojnásobek.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “U této poškozené cedule ovšem nebude stačit vyměnit jen cedulku, nebo tu tabulku, ale bude se muset demontovat, odvézt na stolárnu, vybrousit a znova ošetřit nátěrem, zase dovézt zpátky, takže spousta nákladů souvisejících s tím navíc. Pokud to takhle bude pokračovat, tak si tady odchytneme asi toho člověka, tedy.”

Celý Bělský les je momentálně pod dohledem tří kamer, které jsou napojeny na městskou policii. A jak se ukazuje, tento počet je nedostatečný.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Ten výukový areál je částečně pokrytý kamerovým systémem. Ta jižní část od Dakoty. Ty altánky uprostřed jsou zabírány kamerovým systémem z budovy ostravských městských lesů, ale asi by to chtělo tuto část posílit, protože kdyby ten vandalismus měl takto vzrůstat, tak by to stálo spoustu dalších finančních nákladů.”

Ostravské městské lesy proto chtějí vyvolat další jednání, která by vedla k posílení kamerového systému.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy