Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomyslný pohár trpělivosti přetekl. Starosta nabízí peníze za dopadení gaunerů, kteří sprejují hákové kříže v Bělském lese

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese už podruhé v krátké době řádili vandalové. Nacistickými znaky posprejovali naučné cedule u vstupu do lesa z ulice Čujkovova a také cedule označující surikatí stezku, která je určena dětem. Starosta obvodu Ostrava-Jih se proto rozhodl vyhlásit odměnu za pomoc při dopadení pachatele. Podle něj pomyslný pohár trpělivosti přetekl.

Sotva, co se do Bělského lesa vrátilo pět opravených naučných cedulí, které koncem února někdo posprejoval hákovými kříži a jinými svastikami, musí se opravovat dalších šest. Posprejované jsou stejnými symboly na dvou místech lesoparku. Vandalové tentokrát neponičili jen cedule a surikatí stezku, ale hákovými kříži počmárali i stromy. Poškozeny jsou ovšem i lanové překážky pro děti. Zatímco při únorovém řádění sprejerů škoda přesáhla 5 tisíc korun, teď se zřejmě vyšplhá na více než dvojnásobek. 

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Pomyslný pohár trpělivosti přetekl. Vážím si snahy zaměstnanců společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, kteří se starají o naše zelené srdce obvodu. Spolupracujeme na tom, aby byl Bělský les příjemným místem k odpočinku a načerpání energie. Nesmyslné sprejování nacistických symbolů po všem okolo má za následek nejen finanční náklady na obnovu, ale i zklamání návštěvníků lesa a těch, kteří o les pečují. Ti co škody páchají, se chovají jako gauneři. Tak na ně jako na gaunery coby soukromá osoba vypisuji odměnu 5000 korun za pomoc při jejich dopadení.“ 

Celý Bělský les je momentálně pod dohledem tří kamer, které jsou napojeny na dispečink městské policie. A jak se ukazuje, tento počet je nedostatečný. Ostravské městské lesy proto chtějí vyvolat další jednání, která by vedla k posílení kamerového systému. 

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: "Jsem znechucen opakovaným vandalismem v Bělském lese. V místě, které v dnešní složité době obvykle přináší pohodu a radost, se nám prohání bezohlední jedinci a ničí, co jim přijde pod ruku. Pošlapávají práci a snahu druhých. Ohánějí se nacistickými znaky, v jejichž stínu se umíralo a tragické následky se navždy podepsaly na osudech milionů lidí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy