Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další bonus. Ostrava-Jih poskytne další úlevy z nájmů podnikatelům a neziskovým organizacím

  • Ostrava-Jih,

Radnice opět podává pomocnou ruku. Ulevit chce nájemcům obecních nebytových prostor. Dosud už živnostníkům v souvislosti s pandemií koronaviru poskytla kompenzace ve výši jeden milion 800 tisíc korun.

Neziskové organizace a také živnostníci, kteří podnikají v nebytových prostorách městského obvodu Ostrava-Jih, dostanou další úlevy z nájmů. Zatímco podnikatelé dostávají podporu od státu ve výši 50 % z programu COVID nájemné, neziskovky bohužel ne. Současným nastavením slevy radnice nájemcům v podstatě srovná podmínky.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Děláme maximum proto, abychom činnost a aktivity neziskových organizací, které působí v našem městském obvodě a zároveň si pronajímají naše nebytové prostory, zachovali a podpořili. Proto jsme se rozhodli, že jim dáme slevu z nájmu, a to ve výši 80 procent od ledna do června tohoto roku. Nezapomínáme samozřejmě také na podnikající fyzické a právnické osoby, u kterých jsme po vyhodnocení současné situace přistoupili k tomu, že jim poskytneme 30 procentní slevu z nájmu. A to také od ledna do června letošního roku.”

Kompenzace se týkají zhruba 30 neziskových organizací a 50 podnikatelů, kteří si ale o poskytnutí slevy musí požádat. A to nejpozději do 15. května.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ta situace je dlouhodobě nepříznivá opravdu pro všechny a radnice využívá maximální možnosti pro to, aby pomohla tam, kde může. Máme velice kladné zpětné odezvy těch podnikatelských subjektů i od neziskovek, kteří díky poskytnutým slevám a současným zvýhodněním mají možnost zachovat další chod svých činností a my věříme, že do budoucna budou opět fungovat v plném rozsahu tak jako předtím.”

Radnice těmito úlevami na nájmech přijde o příjmy ve výši bezmála milion 700 tisíc korun. Aktuální nabídku bytových i nebytových prostor najdete na webu nemovitosti.ovajih.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy