Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Ostrava-Jih vévodí velikonoční zajíc a rozkvetlé zlatice. Ozdoby na ně vyrobily děti

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih se obléklo do velikonočního. Radost lidem dělá nejen 3D velikonoční zajíc v nadživotní velikosti, ale také květináče se zlatým deštěm, na které vyrobily velikonoční ozdoby děti mateřských škol.

Na náměstí Ostrava-Jih panuje jarní a velikonoční atmosféra zároveň. Radnice tady nechala dovézt 29 květináčů s rozkvetlými zlaticemi. Přesně tolik je v obvodu mateřských škol. Každá z nich dostala za úkol nazdobit jednu z nich. A vrhly se do toho s radostí.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Původní záměr byl, že se zlatice dovezou do školek, tam si je nazdobí děti a pak se převezou na náměstí, tak jsme to přizpůsobili současné době, kdy děti do školek nechodí, ale paní učitelky se s nadšením vrhly na tu výzdobu právě zde na náměstí.”
Kateřina Zieglerová, učitelka, MŠ Jana Maluchy: “Naše děti tady vyrobily v rámci Ostrava-Jih takovou zlatici. Vyráběli jsme s nimi vajíčka, motýlky a paní učitelky vyrobily takové zajíčky, aby to nebylo strohé. Jsme rádi, protože to tady tak oživí ten Jih, protože tím, jak ti lidé jsou doma, tak aspoň udělají procházku, zajdou tady, Podívají se, co děti vytvořily z různých školiček a mají motivaci a myslím si, že se tím reprezentují i ty školičky.”
Petra Vaculíková. učitelka, MŠ Alberta Kučery: “My jsme nevyráběly, my jsme pověřily děti na distanční výuce. Takže děti dostaly domácí úkol. Doručily nám potom vajíčka do školky a my jsme to zalaminovaly, daly na stužky a zdobíme. A ještě mají další úkol, přijít se tady s tím stromečkem vyfotit."

Náměstím se může inspirovat úplně každý a ozdobit si takto třeba zlatý déšť, nebo jiný keř v místě svého bydliště. Každopádně nazdobené náměstí dělá radost všem.

Anketa: návštěvníci náměstí: “Je to úplně nádherné, se tady nad tím rozplýváme. Jakože opravdu si ty školy s tím daly záležet. Jako každá ta zlatice je jinak nazdobená, opravdu se nám to moc líbí. Taky jsme pózovali u zajíčka, myslím si, že to oživilo hodně tady Ostravu-Jih.”
“Líbí, hlavně ty výzdoby od těch dětí.”

Radnice plánuje, že v budoucnu nechá zlaticemi vyzdobit i další místa v obvodu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Zatím jsou tady a my se samozřejmě opravdu moc těšíme až budou dokončeny rekonstrukce veřejného prostoru například před Kotvou v Zábřehu, kde potom počítáme také s tím, že na těchto místech budeme umísťovat obdobně hezké výzdoby.”

3D velikonoční zajíc je už letos kromě náměstí i na dalších třech místech, A to u kostela svatého Ducha, na ulici U Hrůbků a na ulici Bohumíra Četyny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy