Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezletilí vandalové poškodili velikonoční výzdobu na náměstí v Ostravě-Jihu

Nejprve strhali ozdoby v okrasných květináčích, poté kopali a mlátili do velikonoční kraslice. Terčem útoku mladých vandalů se stala výzdoba na náměstí v Ostravě-Jihu. Dvojici nezletilců i jejich dvacetiletého kamaráda dopadli strážníci.

Řádění vandalů si všimli ostravští strážníci díky kamerovému systému. Mladí výtečníci se před desátou hodinou večer pohybovali na náměstí Ostrava-Jih a dva z nich projevili nezvyklý zájem o zdejší velikonoční výzdobu. Bezdůvodně se rozhodli, že ji poškodí.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Nejprve se zaměřili na ozdoby v okrasných květináčích, které začali postupně strhávat. To jim však zřejmě nestačilo. Své devastující choutky následně dokončili na obří velikonoční kraslici, kterou poškodili kopy a údery."

Jakmile dílo zkázy dokončili, nastoupili do autobusu a zcela bezstarostně z místa odjeli. Jenže celou dobu je sledovala strážnice, která obsluhovala kamerový systém.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ta vyslala na místo nejblíže situovanou hlídku. Strážníci tak během chvíle autobus dostihli a tři výtečníky zadrželi."

Ukázalo se, že dva z nich nejsou ještě plnoletí a třetí má dvacet let.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Nezletilci byli předáni zákonnému zástupci. Celá věc bude mít dohru u orgánu sociálně právní ochrany dětí a u příslušného správního orgánu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy