Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky tisíc jízd a tisíce spokojených klientů. Senior EXPRES Ostrava-Jih jezdí už 4 roky

4. dubna roku 2017 vyjel na cestu vůbec první vůz Senior EXPRESU Ostrava-Jih. Tehdy mohli novou službu radnice využívat lidé ve věku 80 let a více. Od té doby se pro velký zájem snižovala věková hranice a zvyšoval počet aut. Co se naopak nezměnilo, je cena.

Senior EXPRES Ostravy-Jihu funguje už 4 roky. Toto výročí oslavil spolu s klienty. Všichni, kteří tuto zvýhodněnou službu minulé úterý využili, dostali od radnice tašku s drobnými dárky.

Anketa: klienti Senior expresu: “Já si nedovedu představit, kdyby se to mělo zrušit. Je to výborná věc, co děláte pro nás. A řidiči jsou vynikající. Pomohou, otevřou dveře, tu hůlku mi vezmou, jsem nadšená. Já jezdím do Ostravy na diabetiku, pak jezdím na SNP a pak na Korýtko k paní doktorce.”
“Chceme poděkovat, protože využíváme ty vaše služby a je to pro nás veliká pomoc. Každé úterý, takže 4x jako do měsíce. Je to pro nás velká pomoc. Do charity jezdí, ne k lékaři. On tam je na celý den dvakrát týdně, abych já si trochu odpočinula.”

Senior EXPRES Ostravy-Jihu vozí lidi po celé Ostravě a za dobu své existence už najel bezmála 430 tisíc kilometrů. Jedna jízda stojí pouhých 25 korun a není nijak omezena. Lidé se mohou svézt nejen k lékaři, ale také na poštu, návštěvu, nebo na nákupy. A pokud potřebují, mohou si vzít zdarma i doprovod.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem přišla dnes poděkovat našim seniorům, kteří tuto službu využívají a mě velmi těší, že je tak oblíbená. 4. dubna jsme oslavili čtvrté výročí fungování Senior EXPRESU, který mohou využívat občané s trvalým bydlištěm u nás na Jihu a mají více než 77 let věku. Za tu dobu se uskutečnilo více než 39 tisíc jízd a momentálně máme vydáno 2 tisíce 70 průkazek.

Seniorů ve věku 77 let a více je v obvodu přes 5 tisíc. Aby Senior EXPRES mohli využívat, musí si vyřídit průkazku, a to přímo na radnici zcela zdarma a na počkání. Sebou si musí musí vzít pouze občanku a jednu průkazkovou fotografii. Každý má nárok na 4 jízdy v měsíci, na které je nutné se objednat minimálně den předem. Telefonní číslo vidíte na obrazovce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy