Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Ostrava-Jih se dozvíte vše o projektu Náš Jih díky výstavě fotografií

Blíží se už 6. ročník participativního rozpočtu Náš Jih. Radnice na něj stejně jako v minulých letech, vyčlenila 10 milionů korun. Mezi nejúspěšnější projekty patří mimo jiné rekonstrukce kašny před poliklinikou v Hrabůvce a oprava kapličky v Pískových dolech.

Na náměstí Ostrava-Jih se střídá jedna výstava za druhou. Sotva skončila výstava velkoformátových fotografií Fenomén Lysá hora, která vás zavedla za krásami Beskyd, nainstalována byla výstava k dalšímu ročníku participativního rozpočtu Náš Jih.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Od dnešního dne tam budou k vidění nejúspěšnější a nejzajímavější projekty uplynulých 4 let participativního rozpočtu. To, co naši obyvatelé navrhli, co zvítězilo v hlasování a co bylo už realizováno. A samozřejmě k těmto obrázkům budou přidány informace, budou tam uvedeny všechny informace, jak podat návrh a na koho se obrátit. Pokud mají občané nějakou myšlenku, co hezkého ve svém okolí zvelebit."

Informacím k participativnímu rozpočtu se věnuje 5 panelů s 10 velkoformátovými fotografiemi.

Nápady na to, co v obvodu zlepšit, nebo nového vybudovat budou moci mohou lidé posílat už od května až do konce června.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Já jsem rád, že se tady spravuje, já tady bydlím naproti, že se spravuje ta cesta, protože je tady nedostatek parkovacích míst. Posezení, to si tam můžeme zařídit na té Holasové. Tam už je jedna lavička a doufejme, že jich tam bude víc.”
“Nám třeba udělali teď v naší čtvrti pěkné dětské hřiště, ale je tam takový nepořádek, že už je tam s těma dětma nebezpečné chodit.”

Za celou dobu participativního rozpočtu už obyvatelé přihlásili 255 projektů, realizovaných jich bylo více než 50. Nápady může na radnici posílat každý, kdo v obvodu bydlí a je mu 16 let a více. Veškeré podrobnosti najdete nejen na výstavě, ale také na webu náš jih. cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy