Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Májové akce v Ostravě-Jihu: stavění májky a soutěž o májové překvapení

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih zdobí zhruba 15 metrová májka. Jde o tradici, kterou městský obvod dodržuje už řadu let. Stavění májky se kvůli pandemii bohužel odehrálo bez bohatého doprovodného programu, na který jste zvyklí.

V Ostravě-Jihu proběhla už tradiční akce stavění májky. Odstartovalo ji zdobení zlatic barevnými stuhami na novém náměstí Ostrava-Jih, a to za doprovodu reprodukované hudby.

Petra Višnická, manažerka pro program a marketing, Kultura-Jih: “Původně mělo být i pálení čarodějnic, ale z důvodu platných opatření a nařízení jsme přistoupili k akci, kterou jsme samozřejmě neoznámili předem. Je to akce, která je určena pro kolemjdoucí, pro oslavu přicházejícího léta a budeme rádi, když to rozveselí všechny, kteří jdou okolo.”

Májku na náměstí přivezli dobrovolní hasiči a poté, co ji zaměstnanci Kultury-Jih nazdobili, začalo její stavění.

Karel Kupka, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Májka je velká přibližně 14 metrů. Přivezli jsme ji ze Staré Bělé, kde nám ji připravili ostravské komunikace. Na tom stavění, bezpečně tu májku postavit jako vždy a zabezpečit tak, aby vydržela celou dobu. po kterou tady má stát.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Za postavení májky každoročně, tradičně pan starosta věnuje našemu Sboru dobrovolných hasičů bečku piva, takže až bude májka postavená, tak letos ho zastupuji a s radostí jim samozřejmě tu bečku předám a doufám, že si to užijí.”

Májka by měla na náměstí zůstat až do konce května, pokud ji tedy někdo neskácí, což se zatím nikdy nestalo.

Karel Kupka, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Naštěstí se ještě nestalo, že by nám ji někdo sebral. Sice stalo se párkrát, že nám odkopali ty závětrováky, které jsme museli spravit, ale nikdo nám ji nepokácel za celou dobu.”

V obvodu zároveň probíhá i akce Máj na Jihu.

Petra Višnická, manažerka pro program a marketing, Kultura-Jih: “Součástí této akce je 6 májových zastavení v rámci obvodu Ostrava-Jih, které mohou lidé navštívit, mohou tam přispět nějakým svým příspěvkem, přečtou si báseň, je to známá báseň od známého autora, kterou jsme maličko pozměnili.”

Na každém zastavení lidé najdou QR kód, který když si načtou do mobilu, najdou tam mapku se všemi šesti zastaveními.

Petra Višnická, manažerka pro program a marketing, Kultura-Jih: “Když obejdou všech šest těchto májových zastavení a pošlou nám text té upravené básně, odhalí autora básně, tak se mohou zúčastnit soutěže o májové překvapení.”

Akce skončí už tento pátek, tak pokud chcete .něco vyhrát, měli byste si pospíšit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy