Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice jsou plné děr a výtluků. V Ostravě-Jihu je opravují hned tři firmy

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu se pustili do oprav výtluků. Po letošní dlouhé a mrazivé zimě jich je mnohem více než v minulých letech. Rekonstrukce silnic a chodníků se tak prodraží.

Letošní zima se velmi negativně podepsala na stavu silnic a chodníků, které jsou plné děr a výtluků. Jejich opravy probíhají postupně. Jako první přišly na řadu havarijní úseky, na kterých hrozilo poškození projíždějících aut.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kromě technických služeb Ostrava-Jih, které provádějí okamžité provizorní opravy, aktuálně opravují silnice dva zhotovitelé, společnost KOVOMA Mácha a Ostravské komunikace.”

Výtluky se opravují ve všech částech. V Hrabůvce například v ulicích Klegova a Adamusova.

Alexandr Bíbr, stavbyvedoucí, KOVOMA Mácha: “Při tom rozbitém výtluku vlastně vybijeme všechno, co je vlastně volné Naložíme, odvezeme, vyfoukáme, napenetrujeme, no a potom to zabalíme živicí. Je to takový modifikovaný, takže mělo by to držet. Nakonec přijde zálivka a zasype se pískem jemným. Tak taková díra v podstatě zabere nějaké 3 hodiny, protože musí se to vybourat, pak se to zas musí vyčistit a pak se to musí zaasfaltovat a ještě jednou se musíme vrátit na tu zálivku.”

Technické služby v současné době provádějí opravy v Zábřehu. Aktuálně v ulicích Jugoslávská, Tylova a Horymírova. a postupně budou pokračovat dále.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Již nyní máme výtluky opraveny například v lokalitě mezi ulicemi Moravská a Rodinná, dále opravujeme oblast vymezenou ulicemi Edisonova a Dr. Martínka. Ostravské komunikace dále již opravili například výtluky na ulici Bohumíra Četyny, Alberta Kučery, či na parkovišti Jaromíra Matušky a postupně se bude pokračovat na ulicích Josefa Maluchy, Aloise Gavlase, Emanuela Podgorného.”

Městský obvod má letos v plánu realizovat také souvislé opravy komunikací.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Konkrétně máme připravenou kompletní opravu ulice Kašparova, opravu chodníku na ulici Srbská a opravu chodníku na ulici Výškovická.”

U Penny marketu na ul. Horní je plánováno také vybudování oplocení, které zamezí nebezpečnému přecházení chodců z ul. Josefa Kotase k Penny marketu. V první polovině letošního roku navíc bude zrušen chodník podél ul. Plzeňská, který přiléhá k lesoparku Bělský les. Po tomto chodníku, který je v havarijním stavu, totiž nikdo nechodí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy