Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu prošel modernizací podchod pod ulicí Horní. Je mnohem bezpečnější a komfortnější

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu skončila kompletní rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce. Ten se změnil k nepoznání. Z počmáraného, špinavého a tmavého místa se stal prosvětlený a bezpečný prostor.

Loni v červenci začala rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce. Ta skočila v těchto dnech a strašidelný podchod plný graffiti, do kterého navíc zatékalo, díky ní získal atraktivní vzhled

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Celá rekonstrukce stála 23 milionů korun. Byly zde vyměněny samozřejmě veškeré technologie, byly instalovány nové plošiny pro imobilní občany. Samozřejmě i kamery, aby zde byla zachována bezpečnost. Všechny stěny jsou antigraffiti úprava, aby v případě, že dojde k jejich poškození, šly lehce tyto nákresy odstranit. Kamery zabírají veškerý prostor podchodu a také samozřejmě přístup na nástupiště.”

Nové jsou i podhledy s osvětlením a podlaha a opravou prošly i všechny vstupy do podchodu od tramvajových a autobusových zastávek včetně nástupních ostrůvků i samotných zastávek.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Navázali jsme tak na rekonstrukci dopravního podniku, která proběhla už v minulém roce.”
Anketa: uživatelé podchodu: “Nejsem zdejší, ale je hezký.
“Krásný. Jak dlouho vydrží, uvidíme.”
“No krásný. Já jsem to viděla na internetu, mi to syn poslal a opravdu jako, je to luxus. Bydlím tady už spoustu let, takže jsem překvapená příjemně.”
“Určitě je to lepší než to bylo předtím.”
“Já tu jdu poprvé. Krásný, krásný.”
“Dobrý, jen záleží, jak dlouho vydrží všechno. Nevydrží nic.”

V podchodu chybí už jen poslední detaily. V nejbližších dnech tady budou nainstalovány směrové tabulky.

Jedna z obyvatelek Ostravy-Jihu: “Je to na Dubinu? Že tu není nikde jako tabule.”

Vyměněny byly i okenní výplně schodišťových koridorů a rekonstrukcí prošly i technické místnosti podchodu, včetně rozvodny a čerpací stanice. V případě vniknutí vody do podchodu vodu okamžitě odčerpá nová jímka. V obvodu je celkem 13 podchodů, tedy nejvíc v celé Ostravě. 4 z nich rekonstrukce teprve čeká.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Na podzim roku 2021 bude zahájena oprava taky velmi špatného a zdemolovaného podchodu u Dřevoprodeje, kde je velmi komplikovaná situace majetková. My dále projektujeme zastávku Tylova, kde by měly být i výtahy pro maminky s kočárky.”

V dalších letech projdou rekonstrukcí i na podchody v ulicích Dolní a Hulvácká.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy