Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Posílejte nápady. Začal 6. ročník participativního rozpočtu Náš Jih

  • Ostrava-Jih,

Už 6. ročník participativního rozpočtu Náš Jih je tu. Lidé tak mohou opět podávat své návrhy na to, co v obvodu zlepšit, vybudovat, nebo zorganizovat. Čas na to mají do konce června.

Máte jakýkoliv nápad, jak vylepšit veřejný prostor v Ostravě-Jihu? Sem s ním. Zahájen byl totiž 6. ročník projektu Náš Jih. Na vítězné nápady radnice vyčlenila stejně jako loni 10 milionů korun.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do konce června můžou naši obyvatelé podávat návrhy na projekty, které by chtěli realizovat a pro které si samozřejmě seženou potřebnou podporu. V případě, že si naši obyvatelé nebudou vědět s návrhem rady, nebo budou potřebovat nějakou podporu, tak naše koordinátorka participativního rozpočtu je samozřejmě na telefonu i mailu k dispozici.”

Veškeré potřebné informace včetně elektronického formuláře, který je potřeba vyplnit, najdete na webu Náš Jih.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Inspirací jim může být opravený pramen v Korýtku, který 17. června v 17 hodin slavnostně za přítomnosti navrhovatele odhalíme a bude uveden do provozu.”

Právě tento projekt získal v loňském ročníku participativního rozpočtu nejvíce hlasů, téměř 1200. Pramen do Zábřehu-Korýtka teče až z oblasti Ondřejníku, právě tady je zdroj této vody nejvydatnější. Opraven byl za necelé dva měsíce.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Mě velice překvapilo, že to bylo tak rychle. Trubka je zase opravená a teče z ní i voda tak, jak tedy má, no a 17 června se zde bude konat taková slavnost, kde vlastně bude představen tento projekt participativního rozpočtu, no a následně bude tento pramen požehnán Vítězslavem Řehulkou, zábřežským farářem.”

Původně tady v letech 1932 až 1981 stála vodárna a tento pramen se tehdy jímal do vodovodní sítě.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Byl to takový jako můj trošku sen opravit jediný funkční pramen městského obvodu Ostrava-Jih po vzoru třeba jesenických pramenů, kde dobrovolníci taky zachraňují nějakým způsobem prameny.”

Jestli je voda z tohoto pramene pitná. prokážou až rozbory vody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy