Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce Prázdniny na Jihu nabídne zdarma čtyři desítky aktivit. Zaměří se zejména na pohyb

  • Ostrava-Jih,

Také letos se uskuteční akce Prázdniny na Jihu. Pilotní projekt proběhl loni a úspěch slavil jak u dětí, tak u jejich rodičů. Připraveno bude celkem 40 aktivit. Více než 30 z nich bude zaměřeno na pohyb, který dětem kvůli pandemii chybí nejvíce.

Městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci se zájmovými kroužky opět připravil pro děti akci Prázdniny na Jihu. Odstartuje už 1. července a nabídne celkem 40 akcí, tedy na každý všední den jednu a všechny budou zcela zdarma.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Více než 30 aktivit je zaměřeno na pohyb a sportování dětí. Ty v letošním roce byly poměrně hodně doma, takže si myslím, že tato aktivita bude pro ně velice zajímavá. Budou mít možnost se během dopoledne věnovat parkouru, kurzu online bruslení, budou trávit dopoledne s volejbalisty, s karatisty, judisty, zdraví, taneční dopoledne s mažoretkami a prostě spousta dalších těchto sportovních aktivit.”

Nebude to ale jen o sportu. Na své si přijdou i děti, které rády tvoří něco nového.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pro ně jsou připraveny tvořivé dílničky, kde se budou věnovat, namátkou řeknu, výrobě mýdla, nebo budou sledovat a budou se účastnit toho, jak vlastně se točí film.”

Děti se stanou i detektivy, kdy budou pátrat a hledat souvislosti, budou sázet i bylinky, nebo vařit pod širým nebem v Bělském lese. Ten se stane i místem orientačního běhu.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže já věřím, že každé z přihlášených dětí si najde aktivitu, která je pro něho zajímavá, která ho bude bavit.”

Projekt Prázdniny na Jihu bude probíhat až do 27. srpna. Tedy každý všední den v době od 8 do 12 hodin, a to na území celého obvodu. Všechny informace i přihlášku najdete už brzy na webu prazdninynajihu.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy