Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní sportoviště v Ostravě-Jihu se otevřela všem. Přístupná budou do konce října

  • Ostrava-Jih,

Školní hřiště a zahrady ve vybraných areálech mateřských a základních škol v Ostravě-Jihu se opět otevřely všem. Celkem si lidé mohou dát do těla na 19 sportovištích, která jim budou přístupná až do konce října.

Stáhnout video

Městský obvod Ostrava-Jih se také letos zapojil do projektu otevřených hřišť. V odpoledních hodinách se tak na sportovištích mateřských a základních škol může vyřádit každý, kdo má rád pohyb venku. A navíc bezpečně. Veškerá otevřená hřiště totiž budou pod dohledem správců.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod ve spolupráci s řediteli těchto školských zařízení se zapojil do projektu otevřených hřišť, transferů z rozpočtu statutárního města Ostravy na prevenci kriminality pro zřízení pracovních pozic správců těchto hřišť. Náš obvod získal cirka 1, 3 miliony korun a samozřejmě pohyb dětí je tím pádem na hřištích bezpečný."

Tím, že jsou hřiště a zahrady pod dohledem, předchází se i vandalismu a jinému negativnímu chování.

Otevírací domu konkrétního hřiště najdete na provozním řádu u vstupu na hřiště a nebo také na stránkách konkrétní školy.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je vlastně otevřeno 19 těchto sportovišť. Je to suverénně nejvyšší počet ve srovnání se všemi ostravskými městskými obvody. Když jenom pro porovnání uvedu příklad. V Porubě jsou to pouze 4 a ve Slezské Ostravě 6.”

Jedním z otevřených školních hřišť je například hřiště u Základní školy Provaznická.

Libuše Přikrylová, ředitelka, ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická: “Tady máme hřiště, které jsme získali v rámci participativního rozpočtu. Je vlastně pro věkovou skupinu do 12 let, kde si děti mohou prolézat, skákat, houpat a tak dále. A toto hřiště je hlavně určeno pro veřejnost v odpoledních hodinách v době, kdy jsou otevřena i ostatní hřiště, zahrada.”

Multifunkční hřiště je pak určeno starším dětem a dospělým.

Libuše Přikrylová, ředitelka, ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická: “Mohou si zahrát fotbal, mohou si zahrát volejbal i basketbal. Máme tady tartanovou dráhu, chodí tady i běhat, takže tady i trénují. Myslím, že tady je celkem široké pole působnosti.”

Už brzy se otevřou i dvě zbrusu nová hřiště. V červenci to bude multifunkční hřiště u Základní školy Dvorského a v září bude zprovozněno hřiště u Základní školy Krestova.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy