Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu Ostravy možná vzniknou nové bytové domy. Lidé se k nim mohou vyjádřit

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu budou na prodej další pozemky. Cílem radnice je, aby se obvod dál rozvíjel. Zatímco už teď mohou zájemci podávat své návrhy na využití pozemku na ulici Plzeňská naproti radnice, zastupitelé schválili i záměr na prodej bývalého fotbalového hřiště vedle venkovního Vodního areálu Jih.

Radnice Ostravy-Jihu nabídne k prodeji další atraktivní pozemek. Jde o plochu na ulici Svazácká v Zábřehu, která sousedí s Vodním areálem Jih a na které bylo v minulosti fotbalové hřiště.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Kde bysme rádi, aby tam investor vystavěl buď bazén, nebo tělocvičnu, případně nějaký vodní svět.”

Právě krytý akvapark v obvodu chybí a je snem i většiny obyvatel. Prodej tohoto pozemku ještě musí schválit zastupitelé Ostravy. Dalším pozemkem, který bude na prodej, je pozemek určený pro bytovou výstavbu na ulici Středoškolská.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme vysledováno, že v našem městském obvodu je velká poptávka po bydlení zejména v nových bytových projektech. Chceme, aby ti developeři, kteří se tady budou hlásit, dodrželi určité regulativy území, tak jsme si nechali zpracovat MAPPOU urbanistickou studii zastavění a tu bychom chtěli s občany probrat na veřejném projednávání, které by mělo proběhnout v prostorách Střední průmyslové školy stavební, která se vlastně nachází přímo proti těm pozemkům.”

Nové bytové domy by měly vzniknout tady na této louce, která má zhruba 20 tisíc metrů čtverečních a měly by být postaveny ve stylu takzvané zeleno-modré infrastruktury.

Jde o stavby budované v souladu s přírodou, které obsahují vodní prvky a také například například zelené střechy, nebo stěny.

Anketa, obyvatelé Ostravy-Jihu: “Jsem ráda za tu louku. Aspoň tu jsou volná místa pro děti a psy, takže nevím. Možná něco menšího jo a ne úplně zastavěné.”
“Já myslím, že to je perfektní tady ta louka. Pejskaři tady chodí, hodně lidí tady chodí na procházku. Nevím, co by na to lidi řekli. Mě by se osobně nelíbilo, kdyby tady byly vystavěny ty paneláky, protože to se dívá z oken do oken. Samozřejmě by byly pěknější, modernější.”
“Bytové domy, tak mohly by tady vzniknout, ale lepší, kdyby tady vzniklo něco pro lidi jako lavičky, nebo něco takového, hřiště nějaké pro děti, pro lidi. Bytové domy by mi asi nevadily.”

Veřejné projednávání se uskuteční 23. června od 18 hodin a právě podněty obyvatel by se měly do návrhu studie zapracovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy