Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moderní bytové domy? Radnice Ostravy-Jihu by je ráda viděla na nevyužité louce

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu chybí kvalitní bydlení. Ukázala to data od občanů při tvorbě strategického plánu. Vedení obvodu proto zvažuje prodej dalšího pozemku. Tentokrát by se mělo jednat o pozemek na ulici Středoškolská, který je určený právě k výstavbě bytových domů.

Radnice Ostravy-Jihu společně s MAPPou připravuje urbanistickou studii pro pozemek na ulici Středoškolská, kde by měly vzniknout mimo jiné také bytové domy. Zatím je v rozpracovaném stavu, aby se do ní mohly zapracovat podněty a připomínky občanů, kteří se s ní seznámili na veřejném projednávání v prostorách Střední průmyslové školy stavební.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jediné kritérium, které v tento moment máme, tak jsou uliční čáry, které tady dneska MAPPA bude prezentovat. To znamená vymezení prostoru přímo v tom místě, které může být zastavěno, nějaké poměry zeleně.” 
Adam Zezula, architekt: “My se snažíme najít ideální charakter toho území tak, aby sloužilo těm budoucím a hlavně těm stávajícím občanům. Budeme navrhovat limity pro výstavbu tím, že budeme řešit hlavně ten veřejný prostor, který tady bude pro občany a ten návrh bytových domů potom bude řešit developer po vlastní ose, který si ten pozemek odkoupí.”
Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Víme, že tady je opravdu poptávka po kvalitním bydlení a ten pozemek je k tomuto účelu velice vhodný, takže chceme nabídnout tento pozemek developerům k developerské soutěži tak, aby jsme získali nějaké návrhy, z kterých potom vybereme, co by tady mohlo být. Naše představa je, že tady bude bydlení, které bude odpovídat charakteru okolní zástavby, to znamená, nepředpokládáme nějaké 20 metrové věžové domy určitě."

Pozemek, který má přes 20 tisíc metrů čtverečních, už dlouhá léta leží ladem a momentálně slouží i jako výběhová louka pro psy. Lidé, kteří žijí v okolí, by byli nejraději, kdyby tady alespoň z části vznikl park s lavičkami a prvky pro děti.

Anketa: účastníci veřejného projednání: “Já si myslím, že by ani ty bytové domy být nemusely. Že by tady měl být volný prostor pro lidi, pro mladou i pro starší generaci. Nějaké na posilování pro starší lidi, pro děti lavičky, park nějaký, nějaký volný prostě prostor.”
“Bytové domy jsou v pořádku, ale zajímalo mě, co tu má být. Protože měla tu být sportovní hala, teď se to nějak mění, zdá se, takže mě zajímá, co se chystá.”

Finální návrh urbanistické studie by měl být hotový do konce prázdnin tak, aby na podzim mohla radnice vyhlásit developerskou soutěž.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy