Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny na Jihu odstartovala zábavná akce Za pokladem indiánů

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu spolu s letními prázdninami odstartovala i oblíbená akce Prázdniny na Jihu. Probíhat bude až do 27. srpna a nabídne celkem 40 aktivit pro děti školního věku. Tedy každý den jednu.

Za pokladem indiánů. To je název zábavná akce, která proběhla v areálu kulturního domu Akord a kterou začala vlna aktivit pro děti s názvem Prázdniny na Jihu. Letos jde už o 2. ročník.

Zdeněk Kačor, produkce a dramaturgie, DK Akord: “To znamená, že jsme si tady pozvali děti, aby tady přišly, hrály si s náma. Zavedeme je do indiánského příběhu, pak budou chodit na jednotlivá stanoviště, kde budou plnit úkoly. To proto, aby měly razítka ve své kartičce, aby za ně potom obdržely slosovatelný lístek, který je bude zařazovat do slosování o to, že se vytvoří dva týmy, které tady potom budou hrát o indiánský poklad.”
Anketa: účastníci akce: “Jsme tady poprvé a vlastně jsme z Karviné, my nejsme místní, takže to je první akce, které jsme se zúčastnili. Vyráběli jsme čelenky.”
“Teďka jsem si udělal pirátskou, teda indiánskou čelenku a nevím, co mě čeká dál.”
“Já jsem splnil jedničku, vyrobil jsem si čelenku a pak jsem šel na pětku a tam jsem musel s balónkem jít nahoru a pak to dát do díry.”
“Já už jsem si udělala čelenku a teď jdu plnit další úkoly.”

A Prázdniny na Jihu toho nabídnou ještě mnohem více. Každý všední den až do 27. srpna bude připravena nějaká aktivita pro děti ve věku od 6 do 14 let s trvalým pobytem v obvodu.

Dagmar Hrabovská (Hnutí Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “To znamená mohou se stát hasiči, mohou se stát záchranáři. Budou se účastnit orientačního běhu. Různé sportovní aktivity, které budou realizovat v CDU Sportu, nebo na Rideře a tak dál. Nebudou to jen činnosti sportovní, ale také tvořivé, výtvarné a nebude chybět ani opékání špekáčků.”

Veškeré činnosti, které budou probíhat vždy od 8 do 12 hodin, jsou pro děti zdarma a každé dítě se může přihlásit až na 7 aktivit.

Dagmar Hrabovská (Hnutí Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě, když zjistíme, že některá aktivita není plně obsazena, může být nabídnuta a může se dítě účastnit i většího počtu než těch 7. Věřím, že děti díky tomu prožijí i tady v Ostravě prima prázdniny."

Veškeré informace najdete na webu prázdniny na Jihu.cz, kde také musíte své dítě předem zaregistrovat. Zájem je už teď docela velký.

Dagmar Hrabovská (Hnutí Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsou už některé samozřejmě některé více, některé méně. Registrace probíhá, takže víme, že už máme téměř 200 dětí zaregistrovaných pro jednotlivé činnosti. Takže se moc těšíme.”

Akci Prázdniny na Jihu radnice pořádá ve spolupráci se zájmovými kroužky v obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy