Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Surikaty v Bělském lese se opět staly terčem vandalů. Zničená je i dětská lanovka

  • Ostrava-Jih,

Návštěvníci Bělského lesa v poslední době stále něco ničí. A co hůř, nejčastěji dětskou surikatí stezku. Často zničené jsou i lavičky a naučné tabule a v poslední době musí Ostravské městské lesy opravovat i dětské atrakce, jejichž oprava stojí desetitisíce korun ročně.

VIDEO: TV Polar

Lesopark Bělský les navštíví tisíce lidí denně. Najdou se ale i takoví, co ničí zejména dětské atrakce ničí. Ať už chtěně, nebo nechtěně. Naposledy způsobili škodu za zhruba 30 tisíc na dětské lanovce.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Během toho posledního měsíce došlo k poškození vlastně této lanovky, kdy musel být z bezpečnostních důvodů sundána tato věc a celá ta lanovka bude rozebrána a znovu složena. Víme, že se na tom vozili lidé v chumlu ve větší hmotnosti než je přípustné pro tuto dětskou atrakci.”

Povedená partička nepoškodila jen závěs lanovky, ale i statiku jedné z věží, která se teď naklání. Navíc někdo uvolnil šrouby přístupových schodů ke věži.

Anketa: návštěvníci Bělského lesa: “Hodně se to tady zlepšilo, takže rádi tu trávíme trochu času, když máme. Není to v pořádku ničit něco, co je pro všechny.”
“Chodíme na prolézačky často, skoro každý den, někdy i dvakrát. Je to tady fajn, dceři se to líbí. Ukazatele a podobně. Nebo takové ty obrázky malované, to jsem si všiml, že jsou poničené, ale ta dětská hřiště se mi zdají, že jsou v pořádku.”

V Bělském lese se opět staly terčem vandalů surikaty z dětského příběhu. Jedna byla úplně zničená, druhá pak vyvrácená.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Surikatí stezka byla vandaly poničena, já bych tipnul, za tu dobu asi 8x. Vždy se jedná o nějaké sprejerství a potom vyvrácení těch cedulí na začátku stezky, nebo tady u dětského hřiště)) Škoda byla částečně vyčíslena a pohybuje se kolem 20 tisíc.”

Letos v březnu například surikaty a další naučné tabule, lavičky a stromy někdo posprejoval hákovými kříži. Brzy proto budou lanovku a nedaleké hřiště hlídat kamery.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň: “Během středy proběhne místní šetření ohledně umístění kamerového systému. Budou tady umístěny dvě kamery a teď se začne řešit napojení na elektrickou síť a datový kabel OVAnetu."

Momentálně jsou v Bělském lese 3 kamery. Jedna při vstupu do lesa od Dakoty, další na střeše budovy ostravských městských lesů a třetí u grilovacího altánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy