Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu staví nové parkoviště i relaxační zóny. Rekonstrukcí projde i další podchod

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu Ostravy aktuálně probíhá velké množství investic. Rekonstrukcí procházejí například budovy mateřských škol, a to jak zevnitř, tak zvenku a vznikají i nová parkovací místa, kterých je v obvodu nedostatek.

V Ostravě-Jihu začala stavba nového parkoviště. Na ulici Jičínská ve Výškovicích tak vznikne stovka nových parkovacích stání. Pokračuje i rekonstrukce ulice Dr. Lukášové, která by měla skončit do konce prázdnin.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Určitě se všem v okolí nesmírně uleví, protože teď je tam ta dopravní situace velice komplikovaná, ale nicméně tím pokračuje revitalizace celého prostoru kolem náměstí Ostrava-Jih.”

Z největších investičních akcí se blíží ke konci i Zeleň za Lunou, kde budou moci lidé relaxovat i sportovat už koncem tohoto měsíce.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “To si myslím, že se všichni velice těší, protože tam bude jednak workoutové hřiště a taky ovál, na kterém se bude dát běhat, případně jezdit na bruslích a jsou tam i pěkné parkové úpravy. Další takovou zajímavou akcí, která určitě se bude našim obyvatelům líbit, je revitalizace výškovických rybníků. Těch se bohužel ještě v letošním roce nedočkají.”
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Probíhají zde stavební práce. V horním rybníčku máme přírodní hráz, která odděluje velké ryby od malých, aby se nemísily. Vidíme tady, že už se začíná rýsovat nové molo. Postavíme ještě dětské hřiště a mlátové chodníčky.”

Tato relaxační a rekreační zóna se lidem otevře v plné kráse už příští rok na jaře. V současné době probíhá i rekonstrukce zábřežského hřbitova, kde se opravují popraskané chodníky a buduje nové osvětlení.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “To bude výrazná proměna tohoto pietního místa a už v tuto chvíli máme velice kladné ohlasy na činnost, která je tam prováděna. Bohužel se nám asi nepodaří tuto stavbu dokončit do Dušiček, takže to letos bude ještě takové trochu rozbité, ale v příštím roce už za svými pozůstalými lidé budu moct přijít ve velice pěkném, novém prostředí.”

Jeden z velkých projektů, který aktuálně skončil, je oprava bytového domu na ulici Čujkovova, který je nejen zateplený, ale vyměněny byly i vnitřní rozvody a modernizací prošlo i sociální zařízení. A připravuje se oprava podchodu pod ulicí Plzeňskou.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Podchod Tylova, který je v této chvíli ve fázi žádosti o stavební povolení a tato akce, která tento podchod zrenovuje a zrenovuje také zastávky, které jsou nad ním, bude stát takřka 42 milionů korun a je nachystaná na příští rok.”

Řada investičních akcí je bohužel spojená i s kácením zeleně, nebo různým omezením, což vyvolává řadu ohlasů.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Co se týká zeleně, opravdu se hledají řešení, která toto kácení minimalizují, nicméně mnohdy to prostě není možné. Lidé na jednu stranu volají po parkovištích a po úpravách, na druhou stranu by chtěli zachovat veškerou zeleň, která v daném místě je. Takže vždy se snažíme najít nějakou cestu, která kácení omezí.”

Za všechny vykácené stromy se v daném místě po ukončení akce vždy vysadí nová zeleň.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy