Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodačka Ostravy-Jihu míří na Berklee. Michaela Niké Vopálecká zazpívala v Bělském lese

  • Ostrava-Jih,

V areálu Lesní školy v Bělském lese zahrála Michaela Niké Vopalecká s kapelou. Tato mladá zpěvačka a skladatelka z Ostravy-Jihu bude od září díky získanému stipendiu studovat na prestižní univerzitě Berklee College of Music v americkém Bostonu.

Zpěvačka, skladatelka a aranžérka v jednom. To je Michaela Niké Vopálecká, která vůbec poprvé vystoupila v Ostravě-Jihu pod širým nebem. A to tady bydlí už od svého narození. Koncert probíhal v komorním duchu v areálu Lesní školky.

Michaela Niké Vopálecká, zpěvačka, skladatelka, studentka: “Já mám obrovskou radost, že můžu dneska hrát a zpívat s kapelou tady v lesní školce. Já na Jihu vyrůstám celý život, ale to, že můžu dneska tady hrát teďka první koncert jako přímo takhle s kapelou, tak to je obrovská radost a je krásně, tak se na to moc těším.”

Michaela Niké ukázala všem, že má dar od boha. Zazpívala nejen svoje písničky, ale také převzaté od zpěváků, které jsou její vzorem. Tím největším je pak americká zpěvačka, skladatelka, klavíristka a aranžérka Alicie Keys.

Michaela Niké Vopálecká, zpěvačka, skladatelka, studentka: “Dělá strašně moc různých částí toho hudebního řemesla a všechny dělá výborně. Už je na té hudební scéně strašně dlouho, třeba 20, 25 let a pořád má co říct a má obrovský respekt a pořád přináší něco nového a zkouší nové věci a to si na ni strašně cením a je to něco, co bych taky chtěla dělat.”
Anketa: návštěvníci koncertu: “Moc ji fandíme, že se dostala na takovou úžasnou školu a snad se ji bude dařit.///Mám ráda všechny její písničky.”
“Moc se těšíme na koncert. Co mám ráda? To, co zpívá. Zpívá anglické písničky, což mě celkem mrzelo, ale jako zpívá skvěle.”
“My se těšíme velice. My jsme tady přišli, máme tady kamaráda v kapele, takže jsme ho přišli podpořit a těšíme se, že to bude fajn pod širým nebem nějaká hudba a lidi.”
A v Bělském lese se toho bude dít ještě mnohem více.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Například příští neděli tady proběhne a lidé mohou přijít a jsou straně zváni, lesní slavnost, která pro změnu se ponese v trošku v duchu léta a country. Kromě toho tady probíhají taky akce Táboráky u ohně, které zase uvítají všichni ti, kteří mají rádi tu klasickou letní nostalgii s poslechem trampských písniček s kytarou a s opékáním špekáčků.”

Veškeré kulturní akce na Jihu najdete na stránkách i na facebooku radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy