Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stížností přibývá. Radnice Ostravy-Jihu proto opětovně kontroluje své bytové domy

Bytové domy ve vlastnictví Ostravy-Jihu jsou opět pod kontrolou. Radnice je obnovila poté, co se opět začaly množit stížnosti obyvatel na špatné chování sousedů. Kontroly bytů v obvodu probíhají už 5 let.

Radnice Ostravy-Jihu opět kontroluje své bytové domy. V době pandemie totiž dostávala jednu stížnost za druhou. Slušným nájemníkům vadil zejména hluk a nepořádek ve společných prostorách a také množství cizích lidí, kteří se v domech pohybovali..

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tyto kontroly musely být v době covidové pandemie omezeny, nicméně teď už situace povoluje, aby jsme je znovu obnovili a je to skutečně nasnadě, jelikož množství stížností právě z doby covidové pandemie, kdy lidé bydlí více doma, pobývají tam více času a citlivěji evidují to, co se kolem nich děje, tak opravdu ten nárůst je velký.”
Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Kontrolujeme jednak technický stav bytů, dále kontrolujeme počty nahlášených osob a taktéž kontrolujeme, zda nájemci užívají byt v souladu s nájemní smlouvou. K dnešnímu dni jsme uskutečnili 868 kontrol a v 83 případech jsme zjistili tak závažná pochybení, že došlo k ukončení nájmu.”

Dalších více než 100 nájemníků se bude muset vystěhovat v případě, že nesjednají nápravu. Obnovené kontroly začaly v domě s 15 byty na ulici Patrice Lumumby v Zábřehu. Závažná pochybení byla zjištěna ve 4 případech.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jednak se v bytech nacházel vyšší počet osob než je nahlášeno a dokonce jeden nájemce pronajal byt dalším lidem přes realitní kancelář. Dokonce za vyšší nájemné než platí městskému obvodu.”

Při kontrole se našly i odpadky ve společném prostoru sušárny a obyvatelé 3 bytů se ani po opakované návštěvě nepodařilo zastihnout. Všechny případy bude radnice neprodleně řešit.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “My momentálně zpracováváme všechny podklady, které jsme k tomuto případu zjistili a obdrželi a následně všem nájemcům budeme zasílat výzvu ke sjednání nápravy, popřípadě budeme podávat trestní oznámení.”

Obvod má ve své správě více než 5 tisíc bytů, do kterých ročně investuje desítky milionů korun. Proto nechce nájemníky, kteří je neužívají tak, jak mají. Kontroly tak budou probíhat častěji a intenzivněji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy