Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ekoden v Bělském lese zábavnou formou ukázal lidem, jak správně nakládat s odpady

  • Ostrava-Jih,

Radnice Ostravy-Jihu uspořádala ekologický den pro rodiny s dětmi. Uskutečnil se v areálu Bělského lesa ve spolupráci s OZO Ostrava a jejím cílem bylo ukázat lidem, jak správně nakládat s odpady.

V Bělském lese si přišli na své zejména rodiny s dětmi, a to na Ekodni s OZO Ostrava, který jim zábavnou formou přinesl nový pohled na třídění odpadu. Jde o akci, kterou se Ostravy-Jihu radnici podařilo finančně zajistit z úspěšného projektu Obec přátelská rodině, díky které získalo 90 tisíc korun.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Smyslem této akce je přiblížit ekologii rodinám s dětmi, dětem. Je tady opravdu ta zábava nastavena tak, že tou hravou formou se tady může vzdělávat celá rodina."

Lidé si na akci mohli vyzkoušet například odlévání svíček ze sojového vosku, nebo vysypávání kontejnerů

Vladimíra Karasová, mluvčí OZO Ostrava: "Máme tady poprvé postavený náš nový Reuse stan, který propaguje naše loni postavené Reuse centrum a jinak je tu spousta workshopů. Máme tady sázecí workshop, kde do starých hrníčků sázíme kytičky. Pak tady máme potisk tašek."

Anketa: "Vyzkoušel jsem si jenom skákací hrad a líbí se mi tady to popelářské auto a ten skákací hrad."

Anketa: "Byli jsme zatím s malým na té skluzavce tam, skákací hrad, vyrobili jsme si tašku, máme květinku a vyrábíme svíčku."

Anketa: "Teďka jsme přišli, začali jsme u prvního stánku a vyrobili jsme si tašku s pěkným nápisem Už dnes myslím na zítřek."

Na své si přišli i milovníci dobrého jídla. K ochutnání tady byly různé dobroty ze surovin od Potravinové banky, kterým dochází trvanlivost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy