Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu si zasportovali na Krajských sportovních hrách

  • Ostrava-Jih,

Senioři z Ostravy-Jihu mají sportovního ducha. Také letos se zúčastnili Krajských sportovních her seniorů, které tentokrát probíhaly v hale Základní školy Emila Zátopka v Kopřivnici.

Bezmála 300 seniorů se letos zapojilo do Krajských her seniorů, které tentokrát probíhaly v Kopřivnici. Původně měli přijet i senioři ze Slovenska, zabránila tomu ale covidová situace. Ostravu-Jih reprezentovali senioři z klubu Akord.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Za senior klub Akord jsme postavili dvě družstva po 4. Já teda jsem poprvé, někteří kolegové byli v loňském roce v Třinci a letos teda dvě družstva, takže zkoušíme taky štěstí ve hře. Jelikož trénujeme jak šipky, petanque, tak to bolaso už jsme několikrát zkoušeli, tak si říkáme, proč do toho nejít. Chodí do Bělského lesa, chodíme na hřiště na Odborářskou, těch možností na Jihu máme dost. My si věříme na šipky a věříme si na petanque.”
Jiří Král, klub Akord: “Byl jsem v Třinci, tam jsem měl bronzovou medaili. Uvidíme, jak se bude dařit. Budeme se snažit."

Krajských her seniorů se každým rokem účastní jak více družstev, tak i jednotlivců. A dokonce se hlásí i senioři z jiných krajů. Moravskoslezský kraj tím podporuje zdravé stárnutí.

Pavel Gluc, předseda Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje: "Soutěží v různých disciplínách, snaží se dosáhnout co nejlepších výsledků. Jsem rád, že to tady můžeme takovým způsobem zorganizovat díky Moravskoslezskému kraji a městu Kopřivnice."
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Ti lidé si to opravdu užívají. Konečně se po roce pořádně potkávají."
Pavel Gluc, předseda Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje: "Já si myslím, že ten sport, pohyb, je pro seniory důležitý. Bez toho nejsou aktivní, jsou unavení, nemají náladu."

Z her si senioři z klubu Akord nakonec odnesli jednu stříbrnou medaili, kterou vybojoval Jiří Král v kategorii muži nad 70 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy