Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostnímu otevření zrevitalizovaného parku za Lunou v Ostravě-Jihu vévodila parkourová show

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu slavnostně otevřeli zrevitalizovaný park za kinem Luna v Zábřehu. Nově nabízí nejen odpočinková místa se spoustou laviček, ale také ovál pro inline bruslaře, pingpongové stoly. nebo parkourové hřiště.

Velkou parkourovou show si užili všichni návštěvníci slavnostního otevření parku mezi panelovými domy za kinem Luna. Právě parkourové hřiště je součástí tohoto prostoru a zároveň jde o vítězný projekt participativního rozpočtu Náš Jih.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsou zde připraveni odborníci, kteří parkour umí a kteří dětem ukazují, jak se dá na těchto překážkách cvičit a samozřejmě nejen po odborné stránce, ale i zcela amatérsky tak, aby se zabavily, aby se hýbaly, protože celý tento prostor se nachází v blízkosti školy Kosmonautů 13, takže všechny děti, které ji navštěvují, to mají úplně blízko a můžou si to užít.”

Připraveny byly tři exhibice profesionálních parkouristů a tři soutěžní workshopy pro děti, kterým ukázali, jak se dají využívat jednotlivé překážky.

Patrik Gabryš, autor projektu: “V podstatě tady můžete, řekněme hopsat, zhoupnout se, něco přelézt, něco podlézt, někde vylézt. Je to takový obecný, všeobecný pohyb, který jsme dělali všichni jako děti a tady to hřiště nás k tomu vede trochu zpátky. Začínáme v podstatě na těch nejnižších překážkách, to znamená na té, řekněme, tady té nízké trubce, na těch balančních nízkých zídkách. Až když mi to jde, můžu se pouštět do těch výšek.”
Anketa: návštěvníci slavnostního otevření: “Mě se to líbí dobře. Já jsem zkusil přeskakovat ty tyčky.”
“Hodně se mi to tu líbí a dobře jsem si to i vyzkoušel. Jde mi to.”

Kdo by se chtěl parkouru věnovat profesionálně, může se přihlásit do sportovního klubu ADD lead.

Patrik Gabryš, autor projektu: “Může si zadat add-lead.cz. Zítra otevíráme tréninky, začíná tréninková sezóna, takže i tady nejblíže na Jihu na Gymnáziu Volgogradská, nebo na střediscích tady na Jihu se můžou hlásit.”

I přesto, že bylo docela chladno, akci si nenechaly ujít desítky lidí.

Hana Tichánková (ANO). místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Předpokládali jsme, že bude tepleji a slunečněji, ale i přesto lidé dorazili. Určitě za hezkého počasí by jich bylo víc, nicméně jsem ráda, že přišli a že se podívají a zjistí nejenom jak funguje parkour, ale seznámí se i s celým tímto novým prostorem.”

Součástí parku je i nový mobiliář, chodníky, zeleň a pítko pro osvěžení. Kompletní revitalizace parku začala loni v říjnu a vyžádala si 16 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s., Ostrava
Ostrava
od 23 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o., Ostrava - Hrabůvka
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry