Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Ostrava-Jih teklo víno proudem. Uskutečnil se tady 1. ročník akce Jih žije vínem

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih patřilo akci Jih žije vínem. Vůbec první ročník této akce nabídl nejen ochutnávky vín, ale taky dobrého jídla a doprovodný program. Zájem lidí byl velký.

Tisíce lidí zaplnily nové náměstí Ostrava-Jih. Historicky poprvé se tady uskutečnila akce Jih žije vínem. Lidé tak mohli ochutnat nejen kvalitní vína z Jižní Moravy, ale také z různých koutů světa.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Už v loňském roce jsme plánovali akci jih žije vínem. Z důvodu covidu se nekonala, takže letos máme 1. ročník. Vzhledem k tomu, že nám vyšlo úžasné počasí, tak si myslím, že to bude velice úspěšné, protože lidí přišlo hodně a můžou si v tomto pěkném podzimním dni vychutnat nějaká vína a ochutnat něco dobrého.”

Anketa: vinaři: “Určitě doporučuju náš suchý savignon například. Ten se velmi povedl, je takový trošku do kopřiv. Sylvánské zelené. Není to úplně odrůda, kterou má každý, takže to bych doporučil a pak třeba rulandské šedé, což je jedna z našich takových vlajkových lodí.”

“My dovážíme víno z Jižní Ameriky. Specializujeme se na Chile a Argentinu, takže pokud přijdete degustovat něco od nás, já bych doporučili typicky ovocná. Odrůdy, jak jsou karménie z Chile, nebo Malbeck z Argentiny. Jsou suchá a jsou ovocná, plnější. Některé mají trošičku víc baryk, ale můžu dát cedulku, že to není vůbec agresivní. Jako myslím, že moc příjemné červené víno, ale i bílé víno, si myslím, že překvapení, jak dobré ho děláme.”

Anketa: návštěvníci akce: “Krásně jako vždy, úžasné. Atmosféra pěkná, počasí hezké, tak proč ne. Bydlíme kousek, tak proč to nevyužít poslední teplé dny.”

“Perfektní. Zkoušeli jsme 4, nebo 5 druhů, výborné. Některé kyselé, některé sladké. Líbí se mi, že ještě něco dělají pro lidi.”

Líbí se nám, chodíme tady a jsem rád, že to tady je

“Já nevím, tu toho je, kdyby jsme to měli .všechno projít, tak asi nejdeme domů. Pěkné, i tady jsme se dívali, jak tancují, pěkné to je.”

“Víno je moc dobré, atmosféra super.”

“Je to tady hezké prostředí, první rok, takže jako super, super akce.”

“My jsme teď přišli ze cvičení, takže teprve to obkoukáváme a koupíme si skleničku a pak půjdeme. Po cvičení si musíme dát skleničku.”

V doprovodném programu se mimo jiné představil soubor lidových písní a tanců Hlubina. Do budoucna se z této akce zřejmě stane tradice.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pevně věříme, že samozřejmě ano, že do dalších let toto budeme pořádat. Myslím si, že tento prostor, který jsme zrenovovali k tomu přímo vybízí a že se tady lidem moc líbí a rádi tady na všechny akce, které pořádáme, chodí. Takže my můžeme jenom doufat, že nám nezkazí naše plány žádný covid, či jiné katastrofy a budeme moci tyto věci pořád dál ke spokojenosti všech, kteří se jich účastní.”

Veškeré akce, které se na náměstí chystají, najdete včas na stránkách a facebooku radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy