Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stížnosti nekončí. V Ostravě-Jihu proto kontrolují další bytové domy

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu už pátým rokem kontrolují obecní byty. Radnice tím dává jasně najevo, že o problémové nájemníky nestojí. Za porušování domovního řádu, nebo nerespektování slušného soužití už musely opustit byty desítky z nich.

Radnice Ostravy-Jihu má ve správě zhruba 5200 bytů. Od roku 2017 jich prošlo kontrolou bezmála 1000. Výsledkem je 83 výpovědí z nájmu. Dalším desítkám problémových nájemníků nebyly prodlouženy smlouvy. Kontroly proto stále pokračují.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V měsíci září a říjnu jsme zkontrolovali celkem 104 bytů. Kontrolujeme počty nahlášených osob, technický stav bytů, zda nájemce užívá byt v souladu s nájemní smlouvou a domovním řádem a našim seniorům poskytujeme sociální poradenství."

U dvou bytů nebude kvůli rušení nočního klidu a opakovaným zásahům policie prodloužena nájemní smlouva a jejich obyvatelé se musí do konce listopadu vystěhovat.

“Můžete dělat, co chcete, to je katastrofa jako s tímhle. No a plus s tím, že tady chodí i cizí lidi,” stěžuje si jedna z nájemnic

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V 9 případech jsme zjistili odkládání nepořádku a nepotřebných věcí ve společných prostorách domu. Ve třech případech bydlelo v bytě více lidí než je nahlášených. Veškerá zjištění ihned řešíme. Nájemcům odcházejí výzvy ke zjednání nápravy."

Kontroly bytů probíhají bez předchozího upozornění a přednost mají domy, odkud přichází nejvíce stížností. Volné byty pak radnice nabízí na webu nemovitosti.ovajih.cz.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Najdou tam informace jak k nabídce bytů, tak třeba i k nabídce nebytových prostor, které má radnice ve správě. Není třeba vždy aktivně znovu se na stránku vracet a vyhledávat. Stačí si zakliknout, že máte zájem o zasílání aktuálně přidávaných informací a ty potom budou chodit přímo do e-mailu.”

Na probíhající kontroly lidé reagují velmi pozitivně. Slušní nájemníci si nejčastěji stěžují na hluk a nepořádek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail