Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nápady obyvatel čekají na vítěze. Lidé hlasují v projektu Náš Jih

  • Ostrava-Jih,

Šestý ročník participativního rozpočtu Náš Jih jde do finále. V tuto chvíli probíhá hlasování, ve kterém lidé rozhodnou, který z projektů se bude příští rok realizovat. Na ty vítězné radnice uvolnila z rozpočtu 10 milionů korun.

Celkem 38 projektů postoupilo do hlasování v 6. ročníku participativního rozpočtu Náš Jih. Jsou mezi nimi nejen dětská hřiště a jiná sportoviště, ale také například výstavba včelích úlů, nebo festival lokálních kapel. Které z nich zkrášlí obvod, o tom můžete rozhodovat právě vy. Stačí se zapojit do něj zapojit.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže určitě mnoho zajímavých projektů. Všechny naši obyvatelé najdou na webu www,nasjih.cz, kde také mohou hlasovat. Jak už jsou zvyklí, tak tradičně mají 4 kladné a dva záporné hlasy, které mohou libovolně rozdělit, načež celé hlasování potvrdí verifikaci ve svém mailu, kam jim přijde takový odkaz.”

Dnes Vám představíme projekty z částí Zábřeh a Výškovice.

Projekt V1: “My bychom chtěli na tomto místě postavit nové hřiště, jehož součástí bude pískoviště, houpačky, skluzavka, lavička a stromy.”

Projekt V2: Jedná se o projekt workoutového hřiště, který je vymyšlený tak, aby sem v dopoledních hodinách mohli chodit učitelé s jejich žáky a v odpoledních hodinách, aby si na své přišli zájemci z řad dospělé veřejnosti.”

Projekt V3: Týká se tohoto dětského hřiště a obzvláště výměny povrchu, který je momentálně nevyhovující za kačírek a dále potom doplnění dvou stínění.”

Projekt V5: Jedná se o výměnu povrchu za kačírek, oplocení pro větší bezpečnost a hlavně výměnu stávajících prvků, které dosloužily.”

Projekt V7: “Cílem je toto hřiště oplotit, dát mu branky, míčové koše, aby to pro ně bylo nové a moderní.”

Projekt V8: “Cílem projektu je prevence psychické nepohody vzniklé z moderní digitální doby, která se mylně považuje za šablonu ideálního života. Na roky internetu nejvíce doplácejí děti, které ještě nemají tak vyvinuté kritické myšlení.”

Projekt V10: “Bylo by to hřiště pro úplně nejmenší děti, které začínají chodit.”

Každý, kdo se hlasování zúčastní, může se zapojit i do soutěže o tablet. Hlasování bude probíhat do 7. listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy