Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hala na Dubině patřila akci Jih žije sportem. Děti si díky ní vyzkoušely fotbal, florbal, nebo judo

  • Ostrava-Jih,

Hala na Dubině o víkendu patřila akci Jih žije sportem. Jde o druhou akci, kterou radnice pořádala z dotace, kterou získala z Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům.

V létě ekologický Den s Ozem v Bělském lese, teď Jih žije sportem v hale na Dubině. Obě tyto akce, které byly určeny zejména rodinám s dětmi, se uskutečnily díky dotaci, kterou městský obvod Ostrava-Jih získal za třetí místo v soutěži Obec přátelská rodině.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jedná se o víkendovou akci ve sportovní hale na Dubině, kde se momentálně nacházíme a smyslem akce je zapojit celé rodiny do sportování, prezentovat sporty, které u nás působí, aby lidé zjistili, jaké další možnosti volného času se jim v našem obvodě nabízejí. Dnes se nám tady prezentují florbalisté Tempish Vítkovice muži, máme tady fotbalisty Baníku, respektive jejich fotbalovou akademii a máme tady judisty Baníku Ostrava.”

Děti si mohly všechny tyto sporty vyzkoušet, popovídat si s trenéry a zjistit, co by to obnášelo, kdyby s některým z těchto sportů začaly. Vítány byly děti každého věku.

Šimon Hatala, Tempish Vítkovice: “Máme tu připravené hřiště, kde si můžete zahrát proti sobě, dále tu máme i brankáře, kde si mohou vyzkoušet střelbu a také slalom a na závěr tam máme slalom, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny.”
Daniel Rygel, šéftrenér přípravkových kategorií Baníku Ostrava: “My v rámci prezentace akademie Baník Ostrava máme dneska ukázkový trénink, kde kluci z kategorie U11 ukážou, jakým způsobem pracujeme. Když ukončí tréninkovou jednotku, tak pro děti, které tady přijdou, bude připraven speciální trénink, kdy si můžou i ony vyzkoušet, jakým způsobem se dá trénovat a jak se pracuje v Baníku Ostrava.”
Kristýna Poláškova, judistka: “Dělám to od 5 let, takže celý život vlastně skoro a baví mě to hodně. Jsem v reprezentaci ČR. A co mě na tom nejvíc baví? Nevím, asi to, že někdy musíte uznat svoji prohru a musíte odejít jako ten poražený. Sníží vám to trochu sebevědomí a stejně si podáte se soupeřem ruku a jdete dál.”
Anketa: mladí sportovci: “Já jsem se už jako malá ráda prala s taťkou, nebo kamarády, tak mě rodiče přihlásili na judo ať to má i nějaký smysl. Baví mě to hodně.”
“Můj vzor je Messi, hraju fotbal asi 6 let. Baví mě to, protože od malička mě taťka učil hrát, jako kopat do míče. Já jsem pak kopal do všeho.”

Důležité pro sport je hlavně zápal a nadšení. A to většina dětí, které se akce Jih žije sportem zúčastnily měly.

Anketa: účastníci akce Jih žije sportem: “Šel jsem tu, abych si to vyzkoušel, rád sportuju, je to tady dobré.”
“Judo mě baví, už jsem to jednou zkoušel a chtěl bych se jednou naučit nějaké chvaty a tak. Takže ano, měl jsem v plánu původně přijít tady na judo. Fotbal a florbal mám v plánu hned po judu. Byla to sranda, vyzkouším to na bráchovi.”
“Mě baví nejvíc ze sportu fotbal a florbal a moc mě to moc baví. Já jsem si teďka vyzkoušel florbal a teď si jdu vyzkoušet fotbal. Já jsem byl v brance a překážel jsem míče, no a dobrý. Sportuju rád venku.”

Na druhý den se v hale prezentovali stolní tenisté, basketbalová škola Ostrava a florbalistky Tempish Vítkovice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Rubix Czech s. r. o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail