Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MŠ Dvorského otevřeli 3D hřiště. Žádná jiná školka v Ostravě takové nemá

  • Ostrava-Jih,

Mateřská škola Dvorského na sídlišti Bělský les má nové 3D hřiště. Jde o první takové hřiště v Ostravě. Vybudována bylo v areálu zahrady díky participativnímu rozpočtu Náš Jih.

Na zahradě MŠ Dvorského slavnostně otevřeli nové 3D dětské hřiště. Jde o vítězný projekt participativního rozpočtu Náš Jih z loňského roku s názvem Na zahradě naší školky, nenudí se kluci, holky. Vzniklo na nevyužívané asfaltové ploše za bezmála 850 tisíc korun.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to projekt, který uspěl v loňském hlasování na zahradě MŠ Dvorského a je tady toto pěkné 3D hřiště, které údajně je jedno z prvních vůbec v Ostravě ve školkách k dispozici v tomto tvaru.”
Jana Lunkmossová, zástupce ředitele pro předškolní výchovu, autorka projektu: “Je tady trojitý tunel, trampolína, tady mají silnici, semafory, skákacího panáka. Vzadu je housenka, která má vyvýšené kameny, kdy děti se učí stabilitě. Je tady skluzavka a taková malá horolezecká stěna. Žádné takové hřiště jsme neměli.”
Anketa: děti MŠ Dvorského: “Nejvíce se mi líbí trampolína. Vyzkoušela jsem si i klouzačku. Líbí se mi to moc.”
“Mi se líbí nejvíc trampolína a skluzavka a tunel.”
“Mě se nejvíc líbí tunel, trampolína, všechno.”

Nové hřiště bude sloužit nejen dětem ze školky, ale v odpoledních hodinách, o víkendech, svátcích a také o prázdninách ho od příštího jara budou moci využívat i děti z širokého okolí.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Všechny projekty, které se týkaly venkovních prostor škol, které prošly participativním rozpočtem, vždycky slouží i široké veřejnosti a pohyb na těchto hřištích je bezpečný, protože městský obvod ve spolupráci s řediteli škol využívá finanční dotace prevence kriminality ze statutárního města Ostravy i městského obvodu Ostravy-Jih na zřízení pozice správce těchto hřišť.”

MŠ Dvorského vyhrála i v letošním ročníku participativního rozpočtu a v příštím roce tak na její zahradě vznikne i dětský přírodní ráj.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Občas se ozvou hlasy, že to není úplně v pořádku, aby hlasovaly školy, že mají velký potenciál, ale nicméně dokud nebude hlasujících z řad občanů alespoň 10 tisíc, tak nechceme nějakým způsobem toto omezovat a každý projekt, který je následně zpřístupněn veřejnosti, se může do našeho participativního rozpočtu přihlásit.”

Vůbec nejvíce hlasů letos získal parčík na smyčce u Dubiny, který bude realizován v příštím roce. O dalších vítězných projektech letošního ročníku projektu Náš Jih se dozvíte příště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy