Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z klubu Akord si na posledním letošním setkání zasoutěžili o nejhezčí masku

  • Ostrava-Jih,

Poslední letošní klub seniorů kulturního domu Poklad proběhl ve svátečním duchu. Na čertovsko andělském mikulášském reji se nejen hodnotily celoroční aktivity, ale také se soutěžilo o nejlepší masky.

Senioři z klubu Akord se sešli naposledy v tomto roce. Na setkání tak panovala předvánoční atmosféra. Zpívaly se koledy v podání dětí MŠ Mitušova a vystoupil i pěvecký sbor klubu. Spousta seniorů navíc přišla v maskách.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Čertovsko andělský mikulášský rej se nesl v duchu masek. Vidíte, že spousta našich seniorů si připravili kostýmy a v takové promenádě se představili a porota plus publikum hodnotili a vyhodnotili tři nejlepší masky. Nejde tu o vyhodnocení masek. Jde o to, aby se pobavili , aby jsme opravdu zažili to, co jsme zažívali v normálním období.”

Největší úspěch sklidily bývalé učitelky mateřských škol, které přišly v maskách čertů. Jedna z nich si dokonce vzala sebou vnučku v podobě malé Luciferky.

Anketa: vítězky soutěže o nejlepší masku: “Já jsem učila celý život v MŠ a tak jsme s dětmi prováděli takové akce. Tak jsem si říkala, už nepracuju, udělám si čertíka Bertíka tak, aby se mi to líbilo, abych byla spokojená. A vyšlo to.”
“Já jsem bývalá učitelka MŠ a tam se všelijaké takové nápady zúročují. A jednou jsme s kolegyní uviděly na internetu tento typ. Trošku jsme to zdokonalily, doplnily, ale ta podstata, tem základ je z internetu.”

Na setkání se také hodnotil celý letošní rok. A i přesto, že byl letošní rok kvůli pandemii koronaviru náročný, o žádné aktivity senioři nepřišli.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Musím říct s velkou radostí, že aktivity, které jsme si naplánovali pro seniory, se nám podařilo splnit. Ať to bylo 19 zájezdů, které jsme pro seniory připravili, jsou velice oblíbené, takže jsme i přidávali zájezdy. Dále vzdělávání, které bylo v řadě kurzů.”

Úspěšně proběhlo i dvoudenní společné setkání českých a polských seniorů u nás.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bereme to jako dárečky, které sice nejsou vyloženě hmotného charakteru, ale přinášejí krásné chvíle pro naše seniory a věřím, že takto budeme pokračovat dál. S takovou chutí to opravdu děláme velice rádi.”
Anketa: senioři klubu Akord: “Teď už jsem sama, tak jdu na co se dá a je člověk za to vděčný, že může někam jít. A aby to tak bylo pořád. Toto je můj domov, já jsem tu pracovala, tak to je takový můj domov druhý.”
“Chodím tady pořád. Vždycky, když to je, tak chodím. Já už jsem stará, už mám 86 roků, takže já se vždycky tady těším, protože je tady pěkný program, zajištěné všechno, je to tady skutečně bezvadné. Starají se o nás bezvadně, líbí se mi to. Mám kamarádku ve Frýdku, švagrovou. Zdaleka se o ně nestarají jako tady u nás.”

Součástí klubu byla také zabijačka a ne ledajaká.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Nebyla to klasická zabijačka. Jitrnice a jelita, ale vlastně rozřezali jsme gumovou pokladničku, prasátko, kde jsme vybrali přes 9 tisíc korun, což je obrovské překvapení. Vždycky bylo kolem 5 tisíc, takže já nemám slov.”

Vybraná částka bude v lednu předána Mobilnímu hospici Ondrášek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy