Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Ostravy-Jihu obdarovalo děti z Dětského centra Domeček. O dárky si samy napsaly

  • Ostrava-Jih,

V Dětském centru Domeček v Ostravě-Zábřehu už se hromadí vánoční dárky. Lidé je každým rokem vybírají na internetu podle seznamu přání dětí. Dárky dětem tradičně nadělovalo i vedení Ostravy-Jihu.

Dětské centrum Domeček s předstihem navštívil Ježíšek. A to v podobě vedení radnice Ostravy-Jihu. Dětem přinesl vysněné dárky, o které si samy napsaly. Rozbalí si je ale až na Štědrý den.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Dostali jsme tip od Ježíška, že děti by si přály 3 křesílka a tím pádem jim je Ježíšek nadělil. Dětské centrum Domeček jsme si vybrali již před 8 lety a každý rok v tomto vánočním čase zde docházíme a nadělujeme dětem dárky. Dětské centrum Domeček je v našem městském obvodě jako jediná příspěvková organizace a proto zde každým rokem docházíme.
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já bych rád dětem popřál krásné Vánoce a hodně dárků pod stromečkem. Jsem rád, že jsme se tady sešli už poosmé. Je to už taková, mohu říct, velká tradice.”

Děti si přály nejen křesílka, ale zejména plyšové a zvukové hračky, nebo kolébky.

Jana Schikorová, ředitelka Dětského centra Domeček: “Musíme říct, že tato každoroční tradice, kdy lidé nezapomínají na nás a přijdou. Přináší dárky v odpoledních hodinách tady ke stromečku, takže jsme velmi rádi a všem dárcům velmi děkujeme za naše děti.”

Štědrý den bude v Domečku trávit 15 dětí a probíhat bude klasicky jako všude jinde.

Jana Schikorová, ředitelka Dětského centra Domeček: “To znamená, že máme všichni na odděleních stromečky, pod nimi dárky. Naše paní kuchařky pečou cukroví, smaží kuřecí řízečky, děláme salát. Prostě tak, aby ta atmosféra byla tak, jak to známe z našich domovů.”

Dětské centrum Domeček poskytuje zdravotní služby a zaopatření dětem zpravidla do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí, zejména dětem týraným, zanedbávaným, zneužívaným a ohroženým ve vývoji,, nebo dětem zdravotně postiženým. Mimo to poskytuje také terénní služby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy