Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu procházejí počítačovými kurzy

V Ostravě-Jihu probíhají pravidelné počítačové kurzy pro seniory. Radnice je pořádá ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a zájem o ně je opravdu velký.

Senioři z Ostravy-Jihu mají další možnost vzdělávání. Zapojit se mohou do počítačových kurzů, které probíhají přímo na radnici a které v rámci celoživotního vzdělávání podporuje Ostravská univerzita.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Zájem ze strany seniorů o tyto kurzy je opravdu velký a ostravská univerzita se snaží uspokojit všechny zájemce. Proto vyškolila 10 seniorů, kteří potom předávají tyto informace ostatním seniorům. Od nás jsou to dvě paní lektorky seniorky, které vedou dva běhy tady v městském obvodu Ostrava-Jih.”

Ostravská univerzita podpořila vzdělávání i tím, že vytvořila 3 učebnice a další vzdělávací materiál. Radnice poskytuje místnost vybavenou počítači a finanční ohodnocení pro lektorky.

Emilie Seidlová, lektorka: “Lekcí jsme měli asi 10. Začínali jsme úplně od začátku. Co je klávesnice, co je myš. Jak se píše na klávesnici, ukazovali jsme si kopírování obrázků, mailové adresy vkládat ty obrázky do mailů, aby jsme to mohli někomu poslat. Jsou šikovní, když ne, tak opakujeme i dvakrát, třikrát. není problém. Já jsem ráda, protože jsem si splnila svůj sen. Já jsem chtěla být učitelka, což se mi po maturitě nepodařilo, tak jsem si splnila sen z mládí."
Anketa: účastníci počítačového kurzu: “Moc se mi líbí ty kurzy, budu to potřebovat pro svou zábavu, výplň toho důchodu.”
“Moc se mi tady líbí a jsme spokojeni všichni a paní Emilka je velice vstřícná. Fotografie budu posílat do celého světa. Kamarádům, rodině, přátelům.”
“Jsem spokojený, ale měl jsem s tím začít už dříve tak aspoň o 10 let. V práci jsem částečně používal, ale tady se naučím detaily, o kterých jsem nevěděl třeba. Třeba tady to označování textů, posílání obrázků do mailů a myslím, že se i další důležité věci naučíme.”
“Chodíme tady do kurzu hlavně, aby jsme si to osvojili, protože doba to vyžaduje. Naše děti na nás nemají čas. Naše paní lektorka je shovívavá a milá, takže nám to přinese to, co v dnešním době potřebujeme, seznamovat se se světem, vědět, co nás může potkat dobrého a co i špatného, takže aby jsme se i vyvarovali některým věcem.”

Akcí pro seniory je v Ostravě-Jihu spousta. Ať už jsou to poznávací zájezdy, univerzita třetího věku, nebo plesy a všechny jsou oblíbené a hojně navštěvované.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy