Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Gavlase v Ostravě-Dubině bude jako nová. Začala její kompletní rekonstrukce

Mateřská škola Gavlase na Dubině roste do krásy. Začala její kompletní rekonstrukce, která bude probíhat po etapách. Momentálně se opravuje první ze tří pavilonů.

V Mateřské škole Gavlase v Ostravě-Dubině panuje čilý stavební ruch. V rámci její celkové rekonstrukce se mění úplně vše. Od kanalizace až po podhledy. Práce probíhají jak uvnitř, tak venku.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Kromě zateplení obvodového zdiva, hydroizolace, zateplení střech, probíhají velké stavební práce uvnitř budovy. Mění se kompletně veškeré rozvody, které byl původní, a to rozvody vody, tepla, plynu. a mění se zdravotechnika, mění se vzduchotechnika, rekonstruuje se školní jídelna, výdejny u tříd, nové výtahy jídelní. To znamená, je to obrovský objem práce, který se zde provádí.”

Úplně nové budou i podlahy, osvětlení, dveře včetně zárubní, omítky, topení i sociální zařízení. Práce probíhají za běžného provozu. Nefunguje pouze kuchyně, která je součástí zrekonstruovaného pavilonu.

Šárka Ostrá, ředitelka MŠ Ostrava-Dubina, A. Gavlase 12A, p.o.: “Vaříme na druhé MŠ a jídlo se převáží. Paní kuchařky převáží ráno svačinky a potom prostřednictvím auta, které nám zajistilo K-trio, převážíme obědy také z té druhé MŠ. Provoz probíhá normálně na zbývajících dvou budovách a máme vlastně i všechny aktivity. Akce probíhají normálně. Momentálně jezdíme na lyžařský výcvik s dětmi a jezdíme i na výlety. Probíhají také divadelní představení a běžný provoz, běžné vzdělávání.”
Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Musíme tyto práce provádět po etapách, tedy po pavilonech z jednoho prostého důvodu. MŠ, její činnost není přerušena a přesunula se do těch dvou pavilonů B a C a já bych chtěla tímto poděkovat za velmi dobrou spolupráci s vedením MŠ i s paními učitelkami a samozřejmě velké pochopení, tedy vážím si pochopení rodičů a dětí.”

Práce na rekonstrukci pavilonu. A by měly skončit už letos v březnu a vyžádají si zhruba 21 milionů korun.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsme rádi a vážíme si toho, že statutární město Ostrava přispívá částkou 3 miliony.”

Rekonstrukce se posléze dočká také zahrada, venkovní terasy a oplocení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy