Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Výškovic se dočkali nového multifunkčního hřiště na míčové hry

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu vyrostlo nové multifunkční hřiště. Tentokrát ve Výškovicích, kde podobné sportoviště lidem chybělo. Otevřeno bude ihned po kolaudaci, která by měla proběhnout ještě tento měsíc.

Obyvatelé Ostravy-Výškovic se dočkali nového multifunkčního sportoviště. Vybudováno bylo na místě nevyužívané betonové plochy na ulici 29. dubna.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V září loňského roku začala zde na ulici 29. dubna rekonstrukce tohoto multifunkčního sportovního hřiště. Můžou zde sportovci hrát fotbal, volejbal, basketbal a samozřejmě jakékoli jiné míčové hry. Přestavba trvala od září do února. V současné době čekáme na kolaudaci, která by měla proběhnout v březnu.”
Petr Bidzinski, referent vztahů s veřejností, MOb Ostrava-Jih: “Vybudováno bylo i nové oplocení, přístupový chodník a branka, která se bude na noc zamykat.”

Součástí hřiště je také nový mobiliář před jeho vstupem, který zahrnuje odpočinkovou lavičku a odpadkový koš.

Radnice věří, že hřiště bude využíváno ve smyslu fair play a nebude tak čelit útokům a nájezdům vandalů jako se to děje na jiných místech obvodu.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Neustále se nám stává, že hřiště, herní prvky, psí dráhy čelí nájezdu různých nenechavců, jsou poškozovány a obvod vynakládá miliony korun ročně na to, aby je znovu zrekonstruoval a opravil do podoby takové, v jaké byly předány k užívání.”

Nové multifunkční hřiště stálo 2,7 milionů korun a od května bude pro sportovce otevřeno každý den vždy od 8 ráno do 8 večer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

DÚM, DDŠ, SVP a ZŠ (Wattova, Zákrejsova) Ostrava
Ostrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry