Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uklízejte si po svých psech a nezapomeňte zaplatit poplatky. Vyzývá občany radnice Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

V obvodu Ostrava-Jih žije bezmála 6 tisíc pejskařů, kteří se starají o téměř 6 a půl tisíce čtyřnohých miláčků. Radnice každoročně dotuje očkování psů proti vzteklině a všem majitelům psů, kteří řádně platí poplatky, rozdává sáčky na psí exkrementy.

Ne všichni pejskaři v Ostravě-Jihu jsou zodpovědní a po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí. Nejhorší situace je na sídlištích, kde jsou mnohdy psími exkrementy znečištěná i dětská hřiště.

Anketa: pejskaři: “Vidíte, mám všechno. Mladí hlavně, procházejí se, psa si nevšímají.”
“Čistíme. Po malých to čistíme, ale velké lejna tam jsou na trávníku. Vidíme tu, jak jde s velkým psem, on ho pustí, aby se proběhl a tím to končí.”
“Já jsem mu dokonce nabízela pytlík, jestli ho nemá, že mu ho dám. Ještě se naštval a ještě mi nadával. I policajti. Když jdou a vidí vás náhodou s tím malým psem, tak vás upozorní, že se nechováte patřičně, ale na ty s těmi velkými psy si netroufnou.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tady bysme chtěli apelovat, aby pejskaři mysleli na to, že pes je nejen přítel, ale také soused ostatních obyvatel obvodu a naše technické služby skutečně nemůžou suplovat majitelé pejsků, takže prosíme všechny, aby po svých pejscích uklízeli a všem se nám tady žilo spokojeně a hezky.”

Nešvarem je také volný pohyb psů. Ti se smí bez vodítka proběhnout jen na místech k tomu určených, jinak hrozí pejskařům pokuta. Loni strážníci řešili bezmála 760 těchto přestupků. Na jihu Ostravy jsou v 5 lokalitách takzvané psí louky. Radnice také připomíná, že do konce března je nutné zaplatit poplatky za psy.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten zůstává v neměnné výši. To znamená 1500 korun za pejska v panelákovém domě a 300 korun za pejska, který je evidovaný u rodinného domu . Senioři a další skupiny zvýhodněných občanů mají tento poplatek ve výši 200 korun. Platby mohou lidé provádět podle toho, jaký způsob jim vyhovuje. Mohou takto učinit na pokladně radnice, bankovním převodem, případně využít platební portál města. Potřebují-li se na cokoliv zeptat, nebo přihlásit pejska, tak se můžou obrátit na naše kolegyně tady na kancelář v budově A ve 3. patře.”

Všichni, co platí poplatky, každoročně dostanou i 400 sáčků na psí exkrementy. V obvodu také proběhne vůbec první velká akce pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “4. června uspořádáme první velkou psí akci na Jihu. Pes přítel na Jihu se bude jmenovat a proběhne na loučce v místní části Bělský les. Všechny informace budeme zveřejňovat průběžně. Bude tam zábava jak pro ně tak pro pejsky. Budou tam odborné diskuse, veterinář a určitě i nějaké potěšení pro děti.”

V obvodu se také chystá hromadné očkování psů proti vzteklině. Proběhne posledního května a pak 1. a 2. června. Termíny a místa najdete jak v květnových Jižních listech, tak na webu a facebooku radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy