Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu začnou čistit silnice po zimě. Zbaví je smetků a posypového materiálu

  • Ostrava-Jih,

Jak už od nás víte, na jihu Ostravy začal jarní úklid. Po zimě se čistí podchody a veřejná prostranství, opravují se výtluky a ořezávají stromy a keře. Už v dubnu odstartuje i komplexní rajónové čištění komunikací.

V Ostravě-Jihu se budou od dubna čistit ulice, chodníky a parkoviště po zimním období. Na rajónové čištění řidiče předem upozorní přenosné dopravní značky Zákaz stání doplněné tabulkou s termínem realizace.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Znamená to, že veškeré silnice a chodníky 3. a 4.třídy budou zbaveny smetků, zbytků větviček, zbytků rostlinných, zbytků posypového materiálu, listí a podobně. Celý obvod bude rozdělen do několika lokalit. Ty lokality budou postupně označovány dopravním značením a já bych chtěl touto cestou poprosit všechny řidiče, aby respektovali toto dopravní značení.”
Petr Bidzinski, referent odboru vztahů s veřejností: “Řidičům se nevyplatí parkovat na těchto místech. Podle sdělení policie vozidla, která budou na těchto místech parkovat, budou přesunuta na místa legálního parkování.”

Navíc se tak vyhnou i případným sankcím. V ojedinělých případech se také může stát, že bude auto odtaženo na parkoviště statutárního města Ostrava. Harmonogram rajónového čištění najdete na webu a facebooku radnice.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Zároveň je možné, že v závislosti na povětrnostních podmínkách, na počasí, může dojít k nějaké změně, kterou samozřejmě budeme také včas komunikovat.”

Rajónové čištění komunikací bude probíhat postupně na různých místech obvodu až do konce května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy