Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na 60 nenapravitelných nájemníků muselo z bytu. Kontroly v Ostravě-Jihu tak stále pokračují

Radnice Ostravy-Jihu pokračuje v kontorlách obecních bytů. Těch má ve správě více než 5 tisíc. Lidé si totiž stále stěžují na rušení nočního klidu a nepořádek ve společných prostorách. Pokud viník nezjedná nápravu, musí se z bytu odstěhovat.

Kontroly obecních bytů v Ostravě-Jihu nekončí. Tentokrát si radnice vzala na mušku byty v Domě s pečovatelskou službou na ulici Horymírova. Během dvou dnů zkontrolovala všech 150 bytů.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tyto byty obývají naši senioři a jelikož jsme si byli vědomi toho, že v dopoledních hodinách často navštěvují lékaře popřípadě si zajdou pro nákup, tak jsme jim oznámení o plánované kontrole zaslali měsíc dopředu. Opětovně jsme kontrolovali technický stav bytů a zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem.”

Kontrolu těchto bytů měla radnice v plánu už na loni na podzim. Vzhledem k pandemii koronaviru to ale nebylo možné.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Výsledky z těchto kontrol nás velice mile překvapily a potěšily, protože všichni nájemníci měli čisto, měli krásně uklizeno a vůbec na nic jsme nepřišli.”
Anketa: nájemníci DPS Horymírova: “Já tady bydlím přes duševní zdraví, to je stacionář Mens Sana a pomáhají nám většinou asistenti, kteří pracují v Mens Saně v sociálních službách a chodí po klientech, když nezvládají různé věci díky nemoci, tak se postarají. Jinak pečovatelskou službu zatím nevyužívám tady. Bydlí se mi tady dobře. Žádné problémy, postarají se o nás. Je tady takové klidné soužití.”
“Bydlí se mi tady dobře. Bydlím tady už 28 roků, to znamená od začátku otevření toho areálu. Bydlí se mi tady pěkně, mám bezbariérový byt, takže krásný. Uklízím si sám zatím, zatím nepotřebuju pečovatelky, zatím jsem soběstačný. I si vařím, takže v pohodě.”

Obvod provádí kontroly bytů už od roku 2017.

Petr Bidzinski, odbor vztahů s veřejností, MOb Ostrava-Jih: “Celkem bylo provedeno více než 800 kontrol bytových jednotek a vzhledem k porušení smlouvy se muselo vystěhovat 60 nájemců.”

Kontroly dalších bytů v obvodu na sebe nenechají dlouho čekat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy