Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu ukázali, že se umí hezky obléknout na každou příležitost

Senioři z Ostravy-Jihu se vůbec poprvé sešli na módní přehlídce s názvem Z našeho šatníku. Modelky i manekýni na ní předvedli to nejlepší, co našli ve skříni a inspirovali tak ostatní.

V nově zrekonstruovaném společenském sále Domu s pečovatelskou službou Odborářská v Hrabůvce se uskutečnila vůbec první módní přehlídka. Senioři na ni svým vrstevníkům ukázali, jak se vhodně obléknou nejen na procházku, ale také třeba do divadla, nebo jinou společenskou událost.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Modely, které manekýnky a dokonce i manekýni předváděli, byly z jejich šatníku. To znamená zvolili si buď vysoce společenské oblečení, nebo také sportovní eleganci a dali náměty svým kolegům ze 6 seniorských klubů, které se tady sešly na Odborářské, co a jak si mohou připravit právě na blížící se jaro a léto 2022.”

Celkem se na přehlídce předvedlo 25 modelek a tři manekýni, kterým není móda cizí ani v tomto pokročilém věku.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Dneska tu je 85 lidí ze všech 6 klubů. Dvě odborářské, Čujkovova, Horymírova a Jitřenka. Kdo měl odvahu, šel na pódium a ostatní šli fandit. Modely mě překvapily. Vím o spoustě seniorek, seniorky rády chodí do divadla, takže vím, že mají společenskou módu, protože mají rády koncerty a divadlo, takže tam mají co nosit.”
Anketa: modelky: “Společenské šaty jsem měla na svatbě dcery, tak říkám, to se bude hodit a na normální chození kraťasy a halenku. Přemlouvali mě, byla jsem nová v klubu, tak mě tam nacpali.”
“V podstatě co dům dal. Řeknu vám, že toto setkání bylo poprvé v takových velkých prostorech a novém prostoru, takže myslím, že všichni byli spokojeni a potleskem to jen potvrdili.”
“Napřed jsem měla tady tyto sportovní kalhoty a halenku a potom společenské šaty. Já hodně chodím do společnosti, vedu velký klub, tak si potrpím na hezké věci.”
“Byla jsem překvapená, že mě kamarádky přihlásily. Chodila jsem, když jsem byla mladá, ale v mém věku jsem si říkala to už ne, to je pro ty mladší. No tak hold jsem to ještě zkusila.”

Největší společenskou akcí pro seniory bude už 29. dubna tradiční Ples seniorů, který se uskuteční v kulturním domě Akord

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy